Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A D vitamin hiány milyen...

A D vitamin hiány milyen tüneteket okozhat ?

Figyelt kérdés

-szorongás

-depresszió

-idegessèg

-állando félelem

-fáradtság

Ezek a tüneteim .

És D vitamin illetve vas hiányom van a labor szerint.



2022. jún. 11. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
angól kór
2022. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azon kívül 😄
2022. jún. 11. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl vagyok töltve D vitaminnal, mégis enyhe depresszióm van, szorongok és ideges vagyok.
2022. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát nyilván neked más miatt.

Nem mindenki ugyanaz miatt szorong, vagy ideges.

Nekem például a vasam jó,pedig annak is ilyen tünetei vannak

2022. jún. 11. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Én irtózóm a naptól és ennek már tünetei is vannak. Az orvosokra nem hallgatok elvből. Nem számítok semmi jóra a D vitamin legyen veletek.
2022. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cubina ***** válasza:

A vashiány nagyon komoly dolgokat tud okozni. Nálam a legalacsonyabb szint 3.0 volt 80-as hemoglobinnal, de akkor már állandóan pánikrohamaim voltak, elsötétült minden, gondolkodni sem tudtam, szédültem, öngyilkos akartam lenni. Akkor már a vastartalékom is majdnem a nullán volt.

A vas szállítja az oxigént a vérbe. Ha kevés a vas és a hemoglobin, nem kap a szervezet elegendő oxigént, így nem képes megfelelően funkcionálni, és mindenféle problémát okoz. Amikor „csak" alacsony volt a vasam, akkor is minden bajom volt, az általad leírtakat is beleértve.

Mennyi a vasad, hemoglobinod, vastartalékod?

Mitől kevés a vasad? Írtak fel vastablettát?

Az okot kellene megszüntetni, különben a tartalékok csak egyre fogynak és egyre rosszabbul leszel.

A D vitamin hiánya is okozhat depressziót, fáradékonyságot, gyakrabban kapsz el mindenféle betegségeket, az immunrendszer gyengül, csontritkulás, izomgörcsök, gyorsan romló fogak, pajzsmirigy problémák, szívinfarktus léphetnek fel.

Nekem napi 4000 NE-t ajánlott a fogorvosom, akkor is, ha napos időszakok vannak, mert sok embernek szinte a nullán volt a D vitamin szintje nyáron mérve. Nem érti senki, hogy miért, mindenesetre már nem tud a bőrön keresztül felszívódni a D úgy, mint régen.

Igazából nem is vitamin, hanem egy hormonszerű anyag, ami a napfény hatására termelődik.

2022. jún. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szedem azóta a vasat ami helyre állt, valószínű ez ilyen egyszerű alacsony értek volt ,6 azt hiszem.

midnen érték jó a tegnapi labor szerint.D vitamint is cseppekben szedem azóta.

B12 hiány is kiderült közben arra kapok szurit .

De nem javul sajnos semmi.

Mert közben más betegség is kiderült.

Te javulsz a pótlás hatására ?

2022. jún. 29. 09:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!