Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan stresszes vagyok,...

Állandóan stresszes vagyok, és hetek óta olyan érzésem van, mintha "agyvérzést" akarnék kapni, mi lehet?

Figyelt kérdés

Stresszes ember vagyok, minimális feszültség forrás is ki tud készíteni, alacsony a tolerancia szintem. Aztán elég magas mércéket is állítok magamnak, és folyton célokat tűzök ki magamnak, amit el kell érni. Munkámban is kicsit maximalista vagyok azthiszem.


Az utóbbi 2-3 hétben azt vettem észre, hogy olyan, mintha mindjárt agyvérzést kapnék. Folyton vagy az egyik, vagy a másik oldalon hasogat a fejem (plusz, mintha kicsit túlnyomás is lenne benne). A rosszabb állapot akkor volt, amikor határidőre kellett leadnom egy munkát, na akkor 1 hétig úgy nyomott a fejem, hogy tényleg rá kellett magamra szólni, hogy lassítsak, mert akkor valszeg tényleg majdnem agyvérzést kaptam. Az a baj, hogy mivel alapból rohadt stresszes vagyok, így sokszor minden ok nélkül is szorongok. A vérnyomásom magas (160), és a koleszterinem is. A szívem állandóan dobog. A szorongás a gondolkodásomra is rámegy, 1-1 stressz roham és erős fejfájás után kicsit olyan, mintha lobotómiát hajtottak volna rajtam végbe. A szavakat se mindig találom amúgy.


22/F


2022. jún. 28. 18:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy néha már a fél arcom is kezd zsibbadni...
2022. jún. 28. 18:30
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Egy épeszü ember már elment volna orvoshoz ilyen tünetekkel.
2022. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
És 2-3 hét alatt egyetlen egyszer se jutott eszedbe, hogy elmenj a háziorvosodhoz????
2022. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ez ennyire súlyos. Már évek óta küzdök a stresszel és annak minden hátrányával, de eddig úgy voltam vele, hogy csak lelki, nem kell ide orvos. :/
2022. jún. 28. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha lelki, akkor meg miért nem mentél pszichiáterhez/pszichológushoz?
2022. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de mondjuk 160-as vérnyomással (ha tényleg annyi) nem kell sok ész, hogy ezzel orvoshoz kell menni!
2022. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Járok terapeutához fél éve, de nem javult a helyzet. A mostani súlyosabb helyzet pedig tényleg csak 2-3 hete tart.
2022. jún. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!