Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandósult megfázás szerű...

Állandósult megfázás szerű tünetekkel hová fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam laborban, a crp érték magasabb volt, de nem vészesen, illetve a cukrom volt minimálisan magasabb. Ha ilyen problémát jelzek a háziorvosnak, azt mondja, oldjam meg vagy covid.Hiába mondom, hogy szinte egész évben küzdök vele. Több eü problémám is van, de ezt nem tudom hova tenni már.
2022. aug. 1. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez mióta tart?Be vagy oltva?
2022. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen kedves hogy old meg azt mondja:) No comment.Ki kéne deríteni mi okozza.Magánorvoshoz menj ha van pénzed rá mert sajnos nem fog másképp kiderülni mi a gond.Nem vagy szénanáthás vagy erősen allergiás valamire?Ezen a vonalon érdemes volna elindulni.

#1

2022. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Allergiára régebben ( több, mint 10 éve) néztek, de lehet, kellene. Sajnos magán dokira most nem kerül, munkanélküli vagyok. Mivel több eü gondom is van, amivel az orvosok szerint "együtt lehet élni". Mert persze nem ő szenved. Utolsóval már maszekban kaptam több év után ezt a kedves megjegyzést.


Kedves első! Igen, be vagyok oltva. Majdnem rámentem az első oltásra, mivel utólag kiderült, ezt a fajtát nem is igazán kaphattm volna. Persze, hiába kérdeztem a házidokit, melyik oltás kellene. A második és harmadik oltás azért nem viselt meg annyira, mert napokkal előtte elkezdtem gyógyszerezni magam. Orvosi javaslatra..

Szülés után kezdődött, és évről évre rosszabbodik. Néhány éve már egész évben küzdök. Csak a kovid előtt kaptam AB-t, azóta meg ezt a megjegyzést. Hiába szedek C és D vitamint, aspirint, kalmopyrint, meleg teát mézzel, stb. Semmi nem segít... Ha bejön a nyár, egy rövid ideig javul, de a fürdés, hűsítő jégkrém, üdítő, vagy tusolás után ismét erősödik.

2022. aug. 1. 15:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelen panaszoddal fül-orr-gégészhez, illetve a magasabb vércukorszint miatt diabetológushoz is fordulj.
2022. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Oda most úgy is mehetek, hogy néha szurkál a torkom, illetve elvétve köhögök is? Vagy azonnali dg a covid?
2022. aug. 2. 01:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha elmondod, hogy 1 éve perzisztálnak a panaszok szerintem igen, 1 éve nem lehetsz covidos, hacsak nem vagy immunszupprimált. Ha nagyon profi akarsz lenni, érkezz negatív covid ag teszttel.
2022. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na, hívtam a házidokit. Természetesen asszisztenssel tudtam beszélni. Első kérdés, hány oltásom van. Kaptam gyógyszert, meg csináljak tesztet. Teszt negatív. A gyógyszer viszont felerősítette egy másik problémámat, annyira, hogy majdnem kórház lett a vége. Elegem van.
2022. aug. 6. 00:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom, hogy fül-orr-gégészhez fordulj, nem beutalóköteles szakrendelés. 1 éve perzisztáló panasz esetén fertőzéses háttér nemigen jön szóba, gondolom a háziorvos felírt egy doboz antibiotikumot... a továbbiakból én őt kihagynám és keresnék egy jó fül-orr-gégészt.
2022. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, képzeld, nem írt fel. Csak annyit mondott az asszisztensnő, hogy Kalmopyrin helyett aspirin complexet szedjek ( mint kiderült ,az aspirin+ c még mehet, a komplex már nem), meg torokfertőtlenítőt. Ha nagyon köhögök, akkor arra is adott tippet, szintén recept nélkül kaphatót. Na, a komplextől padlót fogtam. Úgyhogy a napi 3 helyett tegnap 2 ment le, ma még egy sem..
2022. aug. 6. 16:02
 10/13 anonim ***** válasza:
1 éve perzisztáló panaszok továbbra sem fertőzéses eredetet vetnek fel, az Asprin C/Aspirin complex pedig tüneti gyógyszer. Ellenben ha jól értem hosszú ideje, nagy dózisban napi szinten szedsz ASA-t, ami nem sok jóra fog vezetni.
2022. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!