Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudom éjszaka...

Miért nem tudom éjszaka folyamán kipihenni magamat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy sokszor kelek fel reggel úgy, mintha nem is aludtam volna semmi, vagy csak pár órát. Sajnos jó párszor kihat az egész napomra. Aluszékony vagyok, fáradt, nehezebb megy a koncentráció és motiválatlan vagyok. Hiába igyekszem 6-7-8 órákat aludni és megteremteni az ideális alvási környezetet., valahogy mégse tudom kialudni magamat. Kávét általában reggel és néha délután 1-2 óra körül iszok, utána már direkt hanyagolom. Alkoholt csak ritkán iszok. Szoktam vagy futni, vagy biciklizni, esetleg egy hosszabb sétát beiktatni. Szóval próbálok az alvásomon segíteni, de valahogy nem jön össze. Pár éve meglátogattam a házi orvost, aki elküldött vérvételre. Az eredmény azt mutatta ki, hogy az átlagos érték alatt volt egy nagyon kicsivel a vasam, ezért felírta, hogy szedjem 3 hónapig és utána menjek vissza hozzá. Utána azt mondta nekem, hogy nem érti miért vagyok itt, mivel a vérképem nagyon jó. Aztán később megint elmentem egy vérvételre és a pajzsmirigyemet is megnézték, mert az is okozhatja. De sajnos ilyenkor se találtak semmit. Ezek után kérdezem, hogy mit tehetnék? Hiába jó a vérképem és vizsgált meg a házi orvos, mégse történt semmit, mert nem talált okot. Valami tipp, hogy mit tudnék tenni, vagy kihez fordulhatnék?

2022. szept. 8. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor kezdődött ez az egész?

Mert ha esetleg van valami ami nyomaszt mostanában az is lehet egy ok.

2022. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a megoldás, de nekem is volt egy ilyen időszak az életemben.

Amióta napi szinten futok elmúlt, de ha esetleg nem futok, kihagyok egy napot, most sem alszom jól.

Így általában jól kelek, igaz, hogy sokszor izomlázzal, de azt már megszoktam :)

2022. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Munkahelyi dolgok?

Párkapcsolat?

Szülőkkel való kapcsolat?

Lakhatási körülmények?


Sok minden befolyásolja az alvást.

2022. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!