Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztalat Manuka mézzel...

Tapasztalat Manuka mézzel reflux ellen?

Figyelt kérdés

ÁllÍtólag jó rá.

Körzeti doki elküldött reflux vizsgálatra mert szerinte az van nekem. Néha gombócot érzek a torkomban de nincs sav túltengésem csak sokszor kellemetlen érzés a gégémnél. Belenézett a torkomba de nem látott semmit. Stressz is okozhat ilyen tünetet azt mondta. Napi 2x szedek Manuka mézet és esténként egy késhegynyi szódabikarbónát is beveszek. A konkret reflux tesztre még nem mentem el (vér és lehellet vizsgálat reggel éhgyomorra stb). Szeretném elkerülni a gyógyer szedést ha lehet. Van egy mézes beszállitonk Új-Zélandról akitől vettünk jó pár kiló Manuka mézet (300-1100 GMO) mert jó az immun rendszernek de több ismerős mondta, hogy ők refluxra is szedik. Én csak 1-2 hete kezdtem. Valakinek ezzel tapasztalat?



2022. szept. 29. 08:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem hallottam erről, de azon kívül hogy "messziről jött ember azt mond amit akar", és csodahatást körítenek mellé, hol lehet erről valami tudományos alátámasztást olvasni?
2022. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ausztráliában élek, Új-Zéland nincs messze innen. A Manuka méz jótékony hatásairól eddig is tudtunk, pont ezért rendelünk belőle sokat. A gyógyszer csoda hatása általában addig tart még szedi az enber. Ha még nem hallottál a Manuka mézről, pláne nincs is semilyen tapasztalatod ezzel kapcsolatban akkor nem releváns a válasz. Azért köszi. A ''tudományt'' meg hagyjuk szerintem...
2022. szept. 29. 13:42
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Aha. AUsztráliában élsz, és rendeltél egy csomót - de körzeti dokiról beszélsz, ami tipikusan magyar kifejezés.
2022. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Huha...Van baj nem kevés.

GP. igy jobb? Tudod mi az a GP?

Ha igy irtam volna akkor tudtad volna hogy miről van szó? Tapasztalat a kérdéssel kapcsolatban? Vagy valami?

2022. szept. 29. 14:09
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

"több ismerős mondta, hogy ők refluxra is szedik."



Akkor ez nem elég, hogy több ismerősöd jónak tartja?

VAgy nem értem... Szerinted itt Mo-on kapásból Új-Zélandról rendelgetnek az emberek mézet, mikor itthon is kiváló minőségű mézek vannak?

LOL

2022. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez hatalmas:)
2022. szept. 29. 15:35
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A méz alapvetően savas. Van kevésbé savas méz (repce) is, de az sem jelenti azt, hogy nem savas. Alapvetően a refluxosok nem vagy kevés mézet fogyasztanak. Max jobban elviseled, de gyógyítani semmit nem fog. A méz egy élelmiszer, és nem gyógyszer.

Egy méhész.

2022. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Vettem ilyen mezet, horror aron Budapesten. Olvastam, hogy milyen cdodaszer. Odzinten? Semmit nem tapasztaltam. Torokra jo volt, de arra tokeletes az akacmez is: 2500 Ft/ termelotol/. Itthon szerintem kevesen ismerik, s elkepeszto az ara is. Ausztraliaba n biztosan elerhetobb az ara. Sebgyogyitasra is irtak hat ott se teljesitett fenyesen. Imadom a mezet, csak kiprobalt termeloit vasarolunk azert vettem meg ezt. Hiszek a termeszetes dolgokban. Kerlek ird meg a sajat tapasztakataidat. Koszonom!
2022. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A szodabikarbonat nekem n ajanlottak refluxra! Azt mondtak, hogy ellenkezo hatast valt ki. Egyszer-egyszer vehetsz be ahogy a dedszuleink is tettek ,de rendszeres szedese nem javasolt. Mondjuk keshegyni az minimalis.
2022. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Szoval az minimalis mennyiseg. Lugosit . A mez savas. Lehet , hogy igy gondoltak egyensulyba tartani? Miota szeded? Amugy a szodabikarbona nekem is jo volt, de aztan a csaladorvos lebeszelt rola. Helyette draga gyogyszert irt fel.
2022. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!