Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen ráncosodás fiatalon....

Hirtelen ráncosodás fiatalon. Hogyan tudnám visszafordítani?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és kb. fél-egy éve kezdődött és nagyon durván. Nem értem, miért. Az egyik szemem felett van egy erős gyűrődés, de már máshol is látom, miközben a kortársaimnak általában tök sima a bőre.


Mindig is száraz volt a bőröm, ez mindenhol látszik, pedig annyi vizet iszom, mint a gödény. A homlokomon is azt látom, hogy valahogy száraz meg porózus a bőröm, könnyen gyűrődik. Nem tudom, mit kéne tennem. El tudom még tüntetni valahogy (természetes módszerrel) ezeket a korai ráncokat?


2022. okt. 3. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
szexelj egy jót
2022. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon sok dologtol függ.

Sminkelsz e?

Lemosod e megfelelően?

Dohányzol e?

Van e bevált arcápolási rutinod?


Én 22 vagyok de 20 évesen elkezdtem látni hogy változik a bőröm (előtte kis fiatalként nem nagyon foglalkoztam a bőrömmel..)

Azóta van egy rutinom!

Sajnos én egy büfében is dolgoztam pár hónapot, elég zsíros lett a bőröm, így én kicsit szárító arclemosókat használok, de hogy ne maradjon száraz a bőröm vízhiány pótlásra ez a szérum egyszerűen fantasztikus

Próbáld ki szerintem! 3. Üveggel használom el! Csodát tesz a bőrömmel

[link]

2022. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
ki pontozott le? lehet, hogy nekem van igazam.😄 1. voltam
2022. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Öregszel és a bőröd veszít a kollagénből. Ez a folyamat már 20 éves kora körül indul mindenkinek, neked speciel most 30 éves kor körül gyorsult. Visszafordíthatatlan. A megmaradt kollagénpárnákat megőrízheted ha most még kezdesz kollagén+hialuront szedni.
2022. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Kollagént szedni felesleges, az szimpla fehérje. Használj retinolt este, reggel C-vitamin szérum és SPF (+ nyilván gyengéd lemosó és hidratáló). Ne cigizz, alkoholt minimalizáld, aludj min. 7-8 órát, oxidatív stresszt próbáld csökkenteni. Én is 30 vagyok, de ezek nagyon beváltak, jobb a bőröm, mint 20 évesen. :)
2022. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem iszom, eleget alszom. Gép előtt sokat vagyok, sokat stresszelek és nincs szex az életemben. Iszom eleget.
2022. okt. 4. 10:30
 7/16 anonim ***** válasza:
30 évesen már nem vagy fiatal és sokaknál látom a kezdődő ráncosodást. Öregszik a szervezet.
2022. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De miért van az, hogy másoknál meg nincs? Van, aki még 40 évesen sem ráncos!
2022. okt. 4. 10:35
 9/16 anonim ***** válasza:
A többség az, amúgy genetika.
2022. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem, a genetika 10-20%, ezt már több tudós bebizonyította (pl. Dr. David Sinclair is, aki a legtöbbet kutatja az öregedést). Az éveid száma és a biológiai kor teljesen más, nagyon sokban függ az életmódodtól, hogy hogyan "öregszel", bár 30 évesen még nyilván tök fiatal vagy. Amiket fentebb írtak (az 5-ös válaszoló), azok jók.
2022. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!