Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valóban pszichés torzulás,...

Valóban pszichés torzulás, hogy nem akarok fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
180 centi magas, 40 éves férfi vagyok. Az elmúlt másfél évben meghíztam: 75 kilóról 90 kilóra nőtt a súlyom. Nem belgyógyászati oka volt, csak ellustultam, és sokat ettem. A munkahelyemen az üzemorvos asszisztense tegnap megkérdezte, hogy megy a fogyókúra, mire én azt feleltem, hogy nem fogyókúrázom, nagyon jól érzem magam így, sőt még jobban is, mint korábban. Erre közölte velem, hogy pszichológushoz kéne mennem, normális ember nem örül annak, hogy kövér lett. Valóban így van?

2022. okt. 12. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, pszichés torzulás.
Nem pszichés torzulás: furcsa ugyan, de nem kóros.
Nem pszichés torzulás: teljesen normális.
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a 180/90 az nem annyira extrem. Ugy csinalnak mint valami koros koverseggel… Bolondok. Ha igy jobban erzed magad akkor maradjon igy. Persze koleszterinre figyelj (magyar nepbetegseg).
2022. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen, pszichés torzulás lenne, ha valóban elhíztál volna 100-120-150 kilósra. És ezt tényleg ne tedd, tudj megállni. Meg fogsz? Az viszont, hogy a 75 v 90 kiló-e az ideális egy embernek, eleve vitatható, ráadásul igaz, hogy a legtöbb férfi nem attól érzi jól magát, ha felnőtt emberként úgy néz ki alakra, mint egy nyolcadik osztályos. Aki izmosabb, vállasabb + genetikailag szélesebb csípőt örökölt, az simán 90 kiló úgy, hogy bele nem lehetne feleslegbe kötni. Valószínű, nálad nem épp a legideálisabb az izom/pocak arány, de azért ez még akkor sem a világ. Szerintem a megjegyzés arra vonatkozhatott, hogy látták a tavalyi számadataidat, és feltűnt a hirtelen változás, amire figyelmeztettek. Különben ilyenbe biztos nem szoktak beleállni, mikor az átlag magyar így is dagadtabb nálad, nemhogy a többi, jó vicc lenne, ha te lennél itt a kirívó egészségügyi helyzet.
2022. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2022. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanez megtörtént velem, csak a háziorvossal. Egy bő éve nem voltam nála és híztam valamivel több mint 20 kilót, hasonló okokból mint te. Nálam a mozgással nem volt baj, mai napig csinálom, csak az edzés melletti étrendet abbahagytam és elkezdtem többet enni. Ezáltal elég nagy mértékben kezdett az addig szálkás formára és az izmokra felesleg rakódni.


95 kg-val és kocka hassal látott utoljára, majd 115 kg körül mentem hozzá ismét. Azonnal beutalt mindenhova, hormonproblémára gyanakodott, miközben mondtam neki, meg tudtam hogy egyedül az étkezés felel ezért. Minden negatív lett, és mondta hogy akkor menjek el pszichológushoz, mert az nem normális, hogy nem teszek ellene és ennyit eszem. Nem mentem el:D szeretek enni és meguntam a kalóriák meg mikro/makró tápanyagok számolgatását. A kockahasat nem érte meg a sanyargatás.


Kétlem, hogy testképzavarom lenne, vagy pszichés torzulásom. Tisztában vagyok azzal, hogy híztam x kilót, én nem látom magam szálkásnak, érzékelem hogy nagydarab vagyok. Gondolom kérdező te is realizáltad és tisztában vagy vele hogy miként, mennyire változott a súlyod és a tested és nem élsz abban a tagadásban, hogy vékony vagy. Szerintem az lenne pszichés torzulás inkább, mint hogy nem kezdesz el diétázni.


187 cm / 27 F

2022. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90kg még normális
márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!