Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez IBS lehet,vagy vírus?

Ez IBS lehet,vagy vírus?

Figyelt kérdés
Időnként,ha tejet iszom,elkezd nagyon fájni a hasam,puffadás,görcs,csikarás,és irány a wc. Ott vagy 2*3* produkálok,és lassan elmúlik. Az a fura,hogy nem minden alkalommal,van ez tej után. A napokban ittam szénsavasat is ,kb 2-3 pohárral,és tegnap a tej. Este voltam,wc-n mert "meghajtott". Nem is mondanám annyira hasmenésnek,csak a végét,de csak 1x volt. Egész éjjel minden rendben volt,majd,ma reggel újra mentem de az már hígabb volt,illetve most az előbb is pisilés közben vettem észre,hogy mintha jönni akarna,de ez olyan volt mint reggel,viszont mennyiségre kevés. Azóta a hasam aljában érzek ilyen húzó jellegű fájdalmat,nem befolyásol semmiben,csak kicsit zavaró. Szóval ez hasmenős vírus lesz,vagy az ibs. Ez a ibs dolog már régóta van.
2022. okt. 17. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos IBS-ed van? Orvosnál voltál?

Mert a leírtak alapján ez inkább laktózérzékenység...

2022. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha az is lenne,akkor miért nem minden esetben jön ki? Illetve ,ugye tudjuk,hogy laktóz nem csak tejben lehet,(fűszer,gyógyszer,Stb.)akkor miért csak tej után? Én is gondoltam erre egyébként,de ezeket furcsálom.
2022. okt. 17. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Laktóz, ugyanis a tej teli van vele, egy fűszerben meg alig, és aki nem zéró toleranciás, az x mg alatt meg tudja emészteni.


Én is laktózos vagyok. Egy pohár tejtől 2-3x nagywc. Vagy bármilyen túl skok tejet,tejszínt tartalmazó ételtől, de ami nyomokban-os, attól semi bajom.

2022. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*semmi
2022. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!