Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire megbízható a csuklós...

Mennyire megbízható a csuklós vérnyomásmérő? 3000 ft-os. és befolyásolja a mérés eredményét, hogy újratöltős elemet tettem bele?

Figyelt kérdés

tescoba vettem,3000 ft-os carrera med,dokinál mindig normális,vagy inkább alacsony a vérnyomásom,ez meg összevissza mér,és mindig magasat...pl:137/87,154/89,140/80

ezek a mai délelőtt mérései,és a pulzusom meg 60-70 között van mindig


2010. szept. 30. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Karosom is van, meg csuklósom is. A csuklós vérnyomásmérőm már jó pár szor megrémített, már mint az eredményt illetően.
2010. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod,engem is megrémített elsőre...

szerintem az elem is ludas lehet a dologban...

2010. szept. 30. 09:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyámnak vettem kb.5 éve,csuklósat,(nem tescosat)10.000ft-sat.Egyszer sem mért még pontosan.Igy mindig a dokioz kellett eljárnia meg méretni,ezért vettem neki karosat,ami már jó.Egyébként nagyon sokan(orvosok is) nem ajánlják a csuklósat!
2010. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ad korrekt eredményt sajnos.

Használj hagyományos vagy karos/pumpásat, az jó és pontos eredményt ad.

2010. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

azért elképesztő ,hogy a fogyasztóvédelem mégse törődik azzal,hogy így átvernek embereket...ráadásul egészség a tét...

akkor inkább ne áruljanak ilyen vacakokat,hanem csak a drága cuccot...

ha az ember ezt előre tudja,nem veszi meg...

2010. szept. 30. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb először kérdezel,aztán vásárolsz! :)))))
2010. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudlak sok jóval bíztatni. A legjobb lenne, ha higanyossal mérnéd, mert ez adja a legpontosabb eredményt, de ehhez kell némi eü-i ismeret, rutin és nem egyszerű hozzájutni. Nővérként dolgoztam több helyen, de soha sehol nem volt csuklós vérnyomásmérő a pontatlansága miatt. Viszont a karos is adhat rossz értéket, ha nem megfelelően van használva (pontosan meg kell nézni az ábrát a haszn. utasításon!), ha nem megfelelőek az elemek, ha nem jó a mérési magasság stb.stb.....

Vegyél egy márkásat, érdemesebb egy olyanba beruházni, mint egy olcsóbba, ami semmit nem ér. Ha az egészség a tét.

2012. jún. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felkaros mérők a legpontosabbak. A csuklós mérők csak helyes kéztartás mellett mérnek jól, egyébként akár 20-30hgmm is lehet az eltérés akkor ha pl. mérés közben felemeled, vagy lógatod és zsebre vágod a kezed.

Természetesen a minőség is számít, de tapasztalatom szerint csak az élettartamra és kényelemre, extrákra van hatással a mérésre nem. Tehát nyilván nem túl jó az ha valaki rendszeresen méri a vérnyomását és valami olcsóbb készüléket vásárol ami gyorsabban elhasználódik és egy idő után pontatlanná is válik ebből kifolyólag. Én mindig a közép kategóriából választok 10-20 ezer között. Jelenleg ormon felkarosom van mert tényleg nagyon kényelmes és könnyű a mandzsettája, nem kell folyton újramérni a hiba jelzések miatt. De vannak hasonló citizen és japán, német készülékek is amik nagyon jók. Vásárlás előtt ne sajnáld kibontani, megnézni mit veszel meg.

2015. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!