Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehetne normálisan...

Hogy lehetne normálisan kialudnom magam hétközben, hogy ne hétvégén kelljen 12-13 órákat aludnom?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként éjszaka rosszul is alszok és keveset is (4-6 órát max). Természetesen ennél többet próbálok, úgy fekszem le hogy legalább 7 órám legyen, de nehezen alszom el és minden éjjel felébredek, stb.

Hétvégén viszont épp ellenkezőleg, úgy alszok mint a tej, napi 12-13 órát - és simán tudnék többet is, de már így is brutál sok időt vesz el a napból.


Szóval most az van hogy hétközben végig kimerült, fáradt, nyúzott vagyok, a hétvégémnek meg a fele elmegy arra hogy próbálom kipihenni.


Mit tudnék tenni ez ellen? Hogy lehet jól aludni hétköznap is?


2022. nov. 29. 09:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen nem fogyasztok koffeint délutánonként.
2022. nov. 29. 09:17
 2/18 Anonimpp1 ***** válasza:

Szinten hasonlóan vagyok vendéglátásban dolgozom reggel 9:00-23:30-ig minden hétköznap hétvégén alig győztem magam kipihenni

Nekem az vált be hogy hétvégén is állítok ébresztőt pl haza erek péntek éjfélre és szombat reggel 9:00-rá állítok ébresztőt és csak az első 1-2 hét a rossz utánna megszokom

2022. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2

Ha valami miatt hétvégén is korán kell kelnem akkor fizikailag rosszul vagyok végig a következő héten. :/

2022. nov. 29. 09:32
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet utólag pótolni.
2022. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4

Pedig nagyon érzem a következő héten, hogy "pótoltam"-e.

De nyilván a legjobb az lenne ha minden nap kialudnám magam, de ezt nem tudom hogy érhetném el. :(

2022. nov. 29. 10:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem első olvasatra úgy tűnt, hogy talán annyira utálhatod a munkádat, vagy egyszerűen csak annyira stresszes, hogy azért nem tudsz hét közben aludni - hétvégén sikerül csak eléggé ellazulni, amikor végre megszabadulsz tőle pár napra. Van ebben valami igazság?
2022. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6

Félig. Valóban sok a stressz melóban, de ezen kívül szeretem a munkám.

2022. nov. 30. 06:54
 8/18 anonim ***** válasza:

"úgy fekszem le hogy legalább 7 órám legyen"

Na de hánykor? Nagyon nem mindegy, hogy hajnali 2-kor-e vagy mondjuk 10-kor... Egyébként meg úgy feküdj le, hogy a 8 óra is meglegyen.

2022. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

23:00

Korábban biztos nem fekszem le amíg a 7 óra is "fölösleges" mert annyit se tudok aludni. Így is alig van időm bármire.

2022. dec. 1. 07:26
 10/18 anonim ***** válasza:

Az a 7 óra nem fölösleges, hanem az a minimum(!), amennyit akkor is biztosítani kell az alvásra, ha majd esetleg nem jön össze, hiszen ha az esélyt se adod meg rá, akkor biztos, hogy nem jön össze, ha viszont el van különítve lealább 7 óra alvásra, akkor van értelme egyáltalán azon gondolkodni, hogy mit kéne még máshogy csinálni, hogy valóban ki is legyen majd használva, mégpedig alvásra legalább az a 7 óra.


Mivel töltöd az időt 9-től 11-ig?

2022. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!