Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat gyakori vizelési...

Mi okozhat gyakori vizelési ingert?

Figyelt kérdés
Folyton pisilnem kell. Néha óránként. Nem csak inger van, hanem rendesen jön is. Van itthon vércukormérő és gondoltam megmérem. Normális volt. Többszöri mérés után is. Vagy ettől függetlenül még okozhatja cukor probléma. Természetesen ha nem múlik akkor felkeresek egy orvost. Sokat stresszeltem mostanában. Nem tudom az okozhatja-e?

2022. dec. 12. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fájdalmas a pisilés (húgyúti fertőzés), akkor lehet a bevitt folyadék fajtája miatt. En, ha teát iszom mindig sokat és gyakran kell pisilnem. Ugyanannyi víz esetén nem. Nem vagyok orvos, ha állandósult ez a probléma, akkor az orvost kérdezd.
2022. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszadó felvetése jogos...

Emellett lehet esetleg valami gyógyszer mellékhatása?

Talán stressz?


Mondjuk az is érdekes lenne, hogy szoktál öltözni (ha lány vagy)...

Mióta áll ez fenn?

2022. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először nekem is és férjemnek is csak ilyen tünete szokott lenni, majd pedig jön a viszketés, vagy a fájó vizelés.

Mindenesetre ha elmész orvoshoz, vesznek vizeletmintát és írnak fel megfelelő antibiotikumot. Nyilván emellett lehet a stressztől is (nekem is volt már ilyen, férjemnek is, sokat dolgozunk nagy felelősséggel). Tehát ezutóbbi sem ritka.

2022. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 napja kezdte. Igazából azt iszom amit eddig. Pulzusra szedek béta blokkolót. De már azt is huzamosabb ideje szedem. Szóval nem gondolom ,hogy attól lenne. Nem fáj. De ha nem múlik, akkor mindenképp felkeresek egy orvost. Köszönöm a válaszokat.
2022. dec. 12. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat iszol, annak ki kell jönnie. Bizonyos italok erősen vízhajtóak tudnak lenni (kávé, sör)
2022. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is ez van mostanság én pszichés dolgokra gyanakodom mert rettentően stresszes vagyok.nekem folyamatosan megvan az inger még pisilés után is.Te hogy azóta?
2022. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van
2022. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!