Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az a szint ami még normális?

Mi az a szint ami még normális?

Figyelt kérdés

A test és a lélek között nyilván van kapcsolat.

Ha a lélek beteg akkor a rest is lebetegszik.


Szerintetek mi az a szint a szorongásnál meg stressznél ami még normális és nem betegít le? Pánikbetegségre is ért e.

És mi az a szint ami már fizikai beteggé teszi az illetőt?


2023. jan. 13. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégis milyen mértékegységben akarod ezt megtudni? Ne tegyél fel megválaszolhatatlan kérdést. Ez különben is teljesen esetleges, ezer dologtól függ: az illető rezilienciájától (=lelki rugalmasság), az előzményektől, amikre ráépül, a családi háttértől, a munka és pihenés arányától, az immunrendszer szintjétől, az életmódjától, de még az évszaktól és napsütéses órák számától is. Ha sok a terhelés, akkor ott valamit változtatni kell: valamit el kell engedni, segítséget kérni, nem megvárni, amíg robban.
2023. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy egy kicsit stresszes vagyok meg van egy minimális szorongásom. Gyerekkorom olyan 50% ban volt jó. Sokszor volt mit enni mindent megkaptunk de apa alkoholista volt es sokat veszekedett de elkuldte anya. Vannak neha problemaim meg neha stresszelek par dolgon ha úgy van de nem hat ki a mindennapi tevekenysegeimre.

Egeszseges vagyok fiatal.

Ritkan szoktam hipohonderkedni de nem tulzom el. Vannak problemaim nyilvan de pl munkahelyem a fizetesem meg ahol lakok az jo es egy panaszom se lehet.


Neha felek 1-2 dologtol.


Hogy egy ilyen szint pl mar karos a szervezetre nagyon vagy ez meg nem az a szint?

2023. jan. 13. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Ennyit elvileg egy reziliens ember elbír. Az élet nem stresszmentes. De ha ezt a kérdést egyáltalán feltetted, akkor nekem gyanús, hogy valójában az a szorongásszint a leírtnál erősebb. Például a "ritkán szoktam hipochonderkedni", hát egy lelkileg egészséges ember egyáltalán nem hipochonderkedik. Próbáld meg néha tudatosítani magadban, hogy éppen mi okoz kellemetlen érzést, és vizsgáld meg, hogy annak a félelemnek mennyi a realitása. Ezen a szinten még egy-két önsegítő könyv is elég lehet, pl Vágyi Petra Sémák fogságában. Ne amerikai bulvár hurráoptimizmusosat, hanem olyat vegyél, aminek a szerzője pszichológus.
2023. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát járni fogok egy pszichológushoz mert úgy érzem rám fér.

Igen kicsit erősebb ez a szorongási szint mint ahogy leírtam.. sajnos.

Szívem miatt szoktam hipohonderkedni miközben semmi baja.. De próbálom magamba tudatosítani és terelem a gondolatom és mondom magamba hogy nekem semmi bajom nincs és semmi okom arra hogy féljek tőle.

2023. jan. 13. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
A szorongás okát kell kideríteni, ami önbizalomhiány, tehát azt, hogy az honnan ered. A gyerekkorodból. Önmagában a tünetet, a félelmet nem lehet eltüntetni mélyrehatás nélkül. Meg kell erősíteni az én-edet, erre való a pszichológus. Már van is időpontod vagy csak a tervnél tartasz?
2023. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen van időpontom már szerencsére.

Az önbizalom hiány az van igen. Meg sokszor nem tudok nemet mondani.

Ha nagy társaságba megyek vagy lánnyal találkozok bestresszelek az elején. Sokszor nehezen tudom elengedni magam. Mindenkinek megakarok felelni és senkit nem tudok bántani. Mindenkivel kedves vagyok.

2023. jan. 13. 15:45
 7/10 anonim ***** válasza:
A kedvesség meg a nem bántás az rendben is van, a negatív embereket nem bántani kell, hanem kihagyni a világunkból. Ha jó a pszichológus, akkor hasznos lesz az önbizalom-felépítés szempontjából, párkapcsolatot is könnyebben tudsz teremteni.
2023. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezektől a dolgoktól kaphatok szív infarktust vagy stroekot?
2023. jan. 13. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen fiatal vagy és egészséges, egészséges életmóddal. De ha ilyen félelmeid vannak, azt oszd meg a pszichológussal, hogy foglalkozni tudjatok vele.
2023. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben!
2023. jan. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!