Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért dobog így a szívem?

Miért dobog így a szívem?

Figyelt kérdés

Voltam kardiológián.

24h holter ekg, ekg, terheléses ekg, szívultrahang. Minden rendben.

Cukrom jó. Vérvételen nem volt eltérés. Tüdőröntgen jó.


Általában 110-120/65-70 vérnyomás 65-72 közötti pulzus.


Ha lefekszem hallom meg érzem a szívverésem. Ha kicsit fordulok vagy megmozdulok vagy bármi gyorsul a szívverésem fekvés közben...

Idegesít eléggé...Ettől nehezen alszom el. De kb 10 ből 7 szer van így.

Hallom meg érzem a mellkasomba. átfordulok a másik oldalamra leteszem a fejem már hallom hogy gyorsult a szívverés. Mikor megyek ki wc-re akkor is csönd van és érzem hogy meggyorsult kicsit meg hogy dobog a mellkasomba.


Járok futni akkor sincs bajom. Fizikai munkát végzek akkor se szokott baj lenni.


170cm/72 kg. 28/F


2023. jan. 18. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

65-72 közötti pulzussal nem értem, hogy mi a probléma?


Egyébként magnézium, kálium hiány szokott ilyenkor felmerülni, mint ok, de nálad a vérnyomás és a pulzus is jónak tűnik...

2023. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Magnéziumot szedek 2 hónapja.

Kálium szintem 4.50 mmol/l

2023. jan. 18. 16:52
 3/12 A kérdező kommentje:
A problémám hogy olyankor feljebb megy szerintem vagy 85-90 ig is a pulzusom ha megfordulok vagy arrébb rakom a testem vagy ilyenek... Fekvés közben persze. Hirtelen felmegy ilyenekre.
2023. jan. 18. 16:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Elvileg szerintem a nyugalmi pulzus, ha mondjuk olvasol, tv-zel vagy ilyesmi, mondjuk főzőcskézel. Alvásnál már lejjebb megy, ha meg forgolódsz az ágyban, az már majdnem olyan mintha tornáznál, az meg nem nyugalmi, ha lépcsőzölsz az sem az vagy ha porszívózol.
2023. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. És a szívdobogás érzés?
2023. jan. 18. 18:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mert figyeled, és mivel nyugalmiból átfordulsz, begyorsul és megérzed, ez jobban érezhető ha be vagy kajálva például, vagy ha mozogtál valamit. Amúgy úgy is lehet érezni, hogy nem érzed, csak akkor nem figyeled. Ha edzel, akkor se biztos hogy érzed, még is jobban dobog. :)
2023. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ezt, de ne a szívedre figyelj hanem az időre. Olvasgattam a kommenteket és 4-ed vagy 5-ödjére egy percig bírtam(vagyis végig csináltam). És nem figyeltem a pulzusom. Ha nem megy csak mondjuk 10-20 másodperc, ne ijedj meg lehet hogy kialvatlan vagy, vagy dehidratált vagy épp nem tudsz koncentrálni :)
2023. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
youtube.com/watch?v=F9O63rjSpFo&lc=UgwvoX6c-eo40yPot494AaABAg.9jO0krHUysx9kL_bvP7lw2
2023. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szinte majdnem ez van velem is, pár évvel fiatalabb vagyok mint te, de ez a “tünet” nálam is jelen van kb. két éve. Néha semmit nem érzek, néha meg mintha “dobogna” az egész matrac. Én is meghallgattam már rengeteg tanácsot amit próbáltam is megfogadni, de nem segít. Egyszer van egyszer nincs, az biztos, hogy nem a szíveddel van a gond. Sokáig én is ezen pánikoltam, de felesleges. De remélem sikerül kikerülnöd belőle!!✌️
2023. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kálium szint nem igazán releváns, mert az összes kálium csak a 4%-a van a vérben, a többi sejten belül. Kálium szintet tehát csak azért érdemes megméretni, mert ki lehet vele szűrni azt, hogy a veséd jól dolgozik-e, ugyanis nem szabad túl magasnak lennie.


Ha hirtelen felállsz akkor szoktál szédülni?

2023. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!