Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj minden reggel a hasam?

Miért fáj minden reggel a hasam?

Figyelt kérdés
Másfél hete kezdődött. Azt hittem, hogy csak a menstuációtol de azóta is. 5:30 körül felkelet arra, hogy nagyon fáj a hasam. Utána nem tudok vissza aludni és 6:30 kor féltelek. Nagyon zavaró mert nagyon fáj
2023. jan. 28. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vakbél?
2023. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem állandó fájdalom?
2023. jan. 28. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:
energiaital és cigi kombók reggelire? A legfontosabb a reggel, amikor megválasztod a táplálékot amit beviszel az üres gyomrodba. Ha rossz döntéseket hozol, azoknak előbb utóbb következményei lesznek, nem ritkán halálos. Nyugi ennek még nincs itt az ideje, de innentől már csak rosszabb lesz, ha nem vigyázol a bélflórád egészségére.
2023. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem említettem, hogy cigizek és energia italt iszok. Sőt én mind kettőt utálom, mert tudom milyen káros az egészségre. Soha nem ittam/szívtam és nem is fogok ezért nem hinnem hogy attól van
2023. jan. 28. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak az első mondatot sikerült elolvasnod? Te tudod, hogy mit eszel reggel.
2023. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű a fájdalom? Gyomrod fáj? Beleid mozognak? Valamelyik oldalon szúr? Görcs? Mindegyiket más okozhatja, a gyomorfájás pl. lehet túl sok gyomorsav, a bélmozgás lehet az előző napi étkezéstől, pl. túl sok gázt okozó zöldségek, görcs lehet epeprobléma stb.


Ha túl sok zsíros, nehéz ételt eszel lefekvés előtt az is okozhat hajnalban gyomorpanaszokat. De ha pl. gyomorsav akkor lehet pont az okozza, hogy túl sok idő telt el az utolsó étkezés óta és túl sok savad termelődik, de üres a gyomrod.


Túl sok stressz is okozhat emésztési panaszokat.


Írj naplót egy hétig, hogy mikor mit eszel, próbálj meg összefüggést találni.


Ha nem múlik, belgyógyászhoz, vagy még inkább gasztroenterológushoz kellene menni, de a háziorvos fog először úgyis néhány általános vizsgálatot (vérvétel, székletvizsgálat, tapintásos vizsgálat) elvégezni és majd továbbküld szakemberhez azok alapján.

2023. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!