Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez milyen vérnyomás?

Ez milyen vérnyomás?

Figyelt kérdés
Volt itthon egy kis balhé, felment a vérnyomásom 160/100-ra, egyszer 170/110-re aztán rögtön lejjebb ment 140/ körülire, meg volt 150/100 kb. két alkalommal, elvileg nincs magasvérnyomás problémám mert ki vagyok vizsgálva, de ez megijesztett. Ez teljesen egészséges reakció? Ilyen feszült helyzetben amikor úgy érzed sarokba vagy szorítva, mindig így felmegy?

2023. jan. 31. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen helyzetben ez normális, sőt aki szed rá gyógyszert, időszakonként nekik is van olyan, hogy felmegy 160ra,170re a vérnyomása.
2023. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó de engem az érdekelne, hogy teljesen egészséges embernél, ez egy egészséges reakció-e. Szóval, ha kísérletben részt vesz 100 ember, ilyen szituban(egészségesek) fel megy-e a vérnyomásuk ennyire, vagy ez szélsőséges és arra utal, hogy mondjuk nem olyan jó a stressztűrőképességem, kávét ittam vagy rossz a fizikai állapotom?
2023. jan. 31. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy normális egészséges embernél is.
2023. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!