Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az lehetséges hogy egyfolyt&ag...

Az lehetséges hogy egyfolytàban honapokon àt làzasok legyünk?

Figyelt kérdés

Szomszédom 42 éves,àllandoan,minden nap azzal jön hogy ö làzas(38.3)

Màr volt kivizsgàlàsokon,semmi betegsége nincs.

Mégis mindig mondja hogy melege van,stb.

Ami a llegfurcsàbb hogy kb 2-3 honapja mindennap elöadja ezt.

Lehetséges ez,vagy megjàtszàs?


2008. dec. 27. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Lehetséges.

Bárminek lehet a tünete (testi vagy lelki betegség).

Hosszú távon (a betegséggel együtt) tönkreteheti őt.

2008. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű hogy hipochonder, vagyis képzelt beteg.

Aki lázas, az általában arról panaszkodik hogy fázik, nem arról hogy melege van.

2008. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,nekem is az tünt fel,hogy mindig melege van,mig én ha làzas v.ok,reszketek,fàzok.
2008. dec. 27. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Stressz okozhat tartós lázat, és egy csomó apróság amit nem vesznek észre. Volt már melegem 40 fokos lázzal, tehát tulajdonképpen lehetséges.
2008. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

vszeg tényleg pszichés alapon lázas. nekem is volt folyamatosan hőemelkedésem, minden nap minden percben hajszál pontosan 37.2 volt.

hónapokig tartott, voltam miatta belgyógyásznál is. semmit nem találtak. aztán egyszer csak visszaállt a szokásos 36.3-36.6-ra.

2008. dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: a 37,2 fok teljesen normális hőmérséklet, legfeljebb "magadhoz képest" volt szokatlan. :) Egyébként egyszer májusban előfordult velem, hogy napokon keresztül meg-megszédültem, és ha oldalra néztem, szabályosan fájtak a szemeim, én pedig egyszerűen nem tudtam mire vélni a dolgot, mert semmilyen más tünetem nem volt - majd pedig éreztem, hogy meleg a homlokom, megmértem a hőmérsékletemet és bőven 38 fok fölött volt. Utána két-három nap múlva elmúlt, mintha mi se történt volna, és egyéb tünet nem jelentkezett.

Sajnos én eléggé megijedtem akkor, és körülnézve a neten, azt találtam például, hogy a tartós lázas állapot, amelyet más tünet nem kísér, akár agydaganat miatt is kialakulhat.

Mivel azonban a te szomszédodat jó alaposan kivizsgálták, nyilván nem ez áll a háttérben.

Előfordulnak olykor "ismeretlen eredetű lázas állapotok", amelyek mögött semmiféle testi elváltozás vagy betegség nem áll. Valószínű, hogy a szomszédod is ettől szenved.

2008. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!