Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit ajánlanátok alvási stresszre?

Mit ajánlanátok alvási stresszre?

Figyelt kérdés
Néhány napja eléggé ráfeszülök az alvásra. Vasárnap pl. semmit sem tudtam aludni. Hiába vagyok fáradt a sok stressz miatt állandóan pörög az agyam, szó szerint össze-vissza gondolatok cikáznak a fejemben. Tudom, hogy a stresszt valahogy le kell győznöm magamban, de kezdésnek mit ajánlanátok a stressz csökkentése mellé? Valeriana night forte vagy citromfű tea? Esetleg valami más gyógynövény? Ha ezek sem hatnak természetesen elmegyek orvoshoz. Remélem nem lesz hosszútávú probléma.

2023. febr. 22. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

A stressz kiváltó okát megszüntetni.

Min szorongsz mostanában? Család, munkahely, megélhetés, párkapcsolat?

2023. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan ilyen sorrendben az összes. Eléggé kemény napjaim vannak. Tudom, hogy egy darabig nem fogom tudni legyűrni ezt a stresszmennyiséget, éppen ezért kérnék mellé segítséget az átvészeléshez.
2023. febr. 22. 08:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az okot kell megszüntetni/megoldani. Ha ez nem lehetséges, akkor az agyalást, mert az tart ébren.

Fizikai értelemben segíti az alvást, ha napközben lefárasztod magad, este pedig ellazító dolgokat csinálsz, pl forró fürdő, relaxálás, olvasás, halk zene, természetfilmek.

Citromfűtea, melatonin, vmi enyhe altató, de ez max 1-2 hétig, mert csúnyán rá lehet szokni.

Vagy ihatsz este egy pohár bort, feles konyakot, ezek is ellazítanak.

2023. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Citromfű tea, avgy nyugtató tea, illetve ha langyos tejbe teszel egy teáskanál cukrot attól valaki hamar kidől. Hallgass videót és aludj el arra, néha nekem ez jön be. Van egy elalvást segítő meditációs videó, én azt szoktam hallgatni és követem amit mond. a monoton hangra elalszok általában. Meg kell szokni, lehet nem az első este lesz hatásos, de nekem már nagyon hasznosnak bizonyult. Ha érdekel elküldöm a linket.
2023. febr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elküldenéd 4-es, kérlek?

2023. febr. 22. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem rhodiola rosa-t javasolt a dokim (pszichiáter) nem csak estére. Nekem is ilyen túlpörgős az agyam, és egy csomó mindenen stresszelek. Esténként sorozatokat nézek amiken elalszom, legalább akkor nem a saját gondolataim hülyítenek.
2023. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
elírtam: rhodiola rosea
2023. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
A megoldás korántsem olyan egyszerű, ezért is fordul inkább mindenki az altatókhoz, még ha tudja is, hogy függőség lesz a vége. Először is olvasgassál a cirkadián ritmusról. Ez nem holmi úri huncutság, hanem évmilliók üllőim kovácsolódott életrend, amit a ma ebere szeret figyelmen kívül hagyni, vagy (ami rosszabb) félvállról venni. Olvasgassál továbbá a stresszről (az evidensekről csakúgy, mint a belső, csendes stresszforrásokról), a stressz egészségre gyakorolt hatásairól, a kortizolról, illetve a melatoninról. Olvasgassál a hormonképző szervekről, ezek esetleges kifáradásáról (ez főleg a mellékvesére jellemző). és olvasgassál a bolygóidegről. ami egyfajta belső kapcsolóként funkcionál a szimpatikus illetve paraszimpatikus idegrendszer között. Ha mindezt megtetted, keress meg, segítek.
2023. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 arpi1969 ***** válasza:
Hát először is a KÁVÉ azért nem alszol mert kitudja mennyi kávét ittál meg minden nap. ez eszedbe se jutott? ha ez nem, akkor gyógyszereket vagy vitaminokat szedsz ezek nem hagynak aludni. Egyébként a stressz ellen legjobb egy üveg bor 7dl és attól el is alszol az tuti. gyógyszereket meg csodateákat a francba többet árt mint használ
2023. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!