Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinetetek ez így van?

Szerinetetek ez így van?

Figyelt kérdés

Ha valaki fél cigizni pl azért mert attól tart hogy kap 1 szívrohamot tőle akkor az az ember valószínűbb hogy kapni is fog tőle? Mert fél ettől a dologtól? De közbe mégis ugye cigizik.


Szerintetek van összefüggés? :D


2023. febr. 25. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szorongó emberek nagyobb eséllyel kapnak infarktust, mint a hót nyugodtak. Illetve a dohányzók is nagyobb eséllyel, mint a nem dohányzók. Ebből következik, hogy egy szorongós dohányzó nagyobb eséllyel, mint egy nyugodt nemdohányzó. De vannak egyéb tényezők is. Túlsúly, cukorbetegség, táplálkozás, aktivitás, veleszületett hajlam, genetika, stb. Az infarktus nem csak a cigin, és a szorongáson múlik.
2023. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi az infót!


Pl egy teljesen egészséges nem infarktusra hajlamos nem túlsúlyos stb.. emberre gondoltam.


Szorongós emberekre miért nagyobb az esély?

2023. febr. 25. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Szorongó egyéneknek gyakrabban van szív-és érrendszeri problémájuk.

A tartós szorongástól összeszűkülnek az erek,ettől könnyen magas vérnyomás alakulhat ki,ami hosszú távon nem tesz jót a szívnek.De pld.több stresszhormont is termel a szervezetük,ez is fokozott munkára kényszeríti a szívet.

2023. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.


Nekem a vérnyomásom az 110/70 szokott lenni. a pulzusom is 67-70 között mozog. Nem szokott felmenni csak nyilván ha futni vagyok vagy ha dolgozok stb..

2023. márc. 3. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!