Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem megy könnyen a székelés...

Nem megy könnyen a székelés és a szelelés sem. miért lehet?

Figyelt kérdés

szóval már egy ideje nehezen jön csináltam hasmenést szenna teával de az is nehezen nem sokat. vékony és nem kemény egyáltalán.

szél is nehezen jön fel vagyok puffadva úgy érzem menne a galamb de nem de azért néha kicsúszik..



2023. febr. 27. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miket eszel? Elég rostosan eszel? A széklet annál több, minél több rostot fogyasztasz (emészthetetlen rostból, baktériumból és vízből tevődik össze). Illetve iszol 1,5-2 liter vizet naponta? Mozogsz is eleget? Első körben nem betegségre gondolnék, csak rossz életmód miatti renyhe bélmozgásra. Illetve van valamilyen ételintoleranciád, pl. laktóz?
2023. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

mostanában nem mondanám h sok rostosat ennék :/ tegnap megettem 20 deka aszalt szilvát most elkezdek zabpelyhet is fogyasztani ebből is legyen plusz rost. ebéd az nem mindig rostos. de igyekszem erre is figyelni. mozgás az szegény melóba mozgok legtöbbet kb 3km séta itthon semmi. de fogok ezen is változtatni.

víz az szűkösen megvan melóba 1-1,5Liter 8 óra alatt megvan itthon meg iszogatok de lehet kevés többet kellene.

Ételintolerancia nincs.

köszönöm a segítséget!

2023. febr. 27. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és arra még nagyon figyelj, hogy a rost csak megfelelő folyadékkal fejti ki jótékony hatását, ellenkező esetben szorulást is okozhat!

Az aszalt szilvát ne magában edd, pláne ne ennyit, túl cukros (ennyi fruktóz simán okozhat puffadást). Én reggelente 50 g zabból csinálok kását vízzel, és erre teszek 4-5 db aszalt szilvát meg egy kis fahéjat.

A belek egészsége fontos, az immunrendszered kb. 80%-a a beleidben található, ha az nincs rendben, fogékonyabb leszel a betegségekre is.

Ügyesen! :)

2023. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!