Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért dobbant be így?

Miért dobbant be így?

Figyelt kérdés

Szisztok.


Este olvastam könyvet az ágyban fekve. Egyszer csak egy erősebbet dobbant a szívem utána rá 10 percel mégegyszer.


Ez mitől lehetett?


Vérnyomásom általában 110-120/70-80 es a pulzusom 65-70 között van.


Sportolok. 24/F vagyok. Nem vagyok se cukros se elhizott se semmi.


Soha nem éreztem meg ilyet.


Eléggé fura volt meg rosszul esett hogy mintha igy kihagyna es bedobban egy nagyot vagy nem is tudom… Nem volt semmi más tünetem.


Ez mitől van?


2023. márc. 7. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Extrasystole.

[link]

2023. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez gond?


Tavaly juliusba voltam kardiologusnal ekg ultrahang terheles volt. Minden oke volt.


Meg iden janurba volt ekg. Nem mutatott bajt.


Attol lehet szivritmuszavarom?

2023. márc. 7. 09:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Bármikor kijöhet, főleg, ha van rá hajlamod.


Nekem a családi anamnézisem - főleg apai ágról - tele volt szívesekkel. DE anyának is volt valami szívproblémája. Már 15 évesen is meg lehetett, de a szervezet olyankor még bőven tud kompenzálni, ám ahogy idősödtem, a tünetek egyre sűrűbben jelentkeztek, így kardiólógiai javaslatra elvégeztettem a katéteres szívműtétet. A doki azt mondta: 95%-ban hoztak helyre, viszont azóta csak 1-2 alkalommal fordult elő, mostanában egyáltalán nem. Nekem az volt benne, a félelmetes, amikor csak feküdtem az ágyban - tehát semmi megterhelés/stressz nem ért -, de mégis úgy kezdett el verni a szívem, mintha hirtelen rohanni kezdtem volna.


Az extrasystoléval az a baj, ha nem épp akkor történik, amikor rajtad az EKG, akkor képesek elbagatellizálni a dolgot. Pedig a "rohamok", ha rövidek is, de pánik rohamokat okozhatnak, sőt, halálfélelmet is.

2023. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem ahogy volt rz a szívbedobbanás ugysn úgy 67 volt a pulzusom nem kezdrtt el se gyorsan se lassan dobogni.
2023. márc. 7. 10:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Hajlamom elvileg nincs rá mert a családba senki nem volt szívbeteg
2023. márc. 7. 10:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Megint menjek el orvoshoz most akkor?
2023. márc. 7. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
HA nem okoz panaszt, és nem sűrűsödik az előfordulása, akkor nem szükséges.
2023. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem már másfél éve van sajnos, tudom mennyire idegesítő, van hogy egy nap 20-30 is előfordul van, hogy semmi. Kivizsgáltak sokszor, nincs gond a szívemmel, sok idegesség, rosszabb életmód is okozhatja, de olyan is van amikor teljesen egészséges embernél is előfordul, ezt dokik mondták. Én magasabb pulzusra és a szívdobogás érzésre is hajlamos vagyok, most próbálok elkezdeni edzeni újra, hátha jobb lesz. 19 vagyok, szóval szintén fiatal, rossz nagyon, de szerencsére nem komoly.
2023. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem rohanok orvoshoz. Csak ha sokszor előfordul.


Köszi srácok! :)

2023. márc. 7. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!