Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túlzott nyáltermelés - mitől...

Túlzott nyáltermelés - mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben úgy érzem, túl sok a nyálam. Nagyon zavar, főleg beszéd közben - és rettentő kínos is, sokszor szó szerint csorog, és nedves a beszédem. Különösebb betegségeim nincsenek, nem dohányzom.

Mitől lehet? Mit lehet ellene tenni?


2010. okt. 6. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs véletlenül nyálköved?Üsd be a googliba. Nyálkő!
2010. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
sok gusztusos ételt látsz mostanában menj és egyél egy jót
2010. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

[link]


- A só megakadályozza a túlzott nyáltermelést. Fordítva pedig: a túlzott nyáltermelés sóhiányt jelez.

2012. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínű az lehetett a gond, hogy erősen fogyókúráztam, és nem nagyon ettem sós ételeket. Azóta eszem mindent, már helyrejött a köpködés:)
2012. júl. 5. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm, eddig ez volt a leghasznosabb tanács. Utóbbi napokban szó szerint szenvedtem mert felpercenként megtelt a szám nyállal és vagy tartogattam óra végéig vagy szét kellett folyatni úgy, hogy ne vegyék észre... (nyeléstől mar hányinger jött) senkinek nem kívánok ilyet. :/ Az interneten meg szétgoogleztam a fejem orvosok üres okoskodásait találva ("ez egy természetes folyamat hát ez így természetes"/"rák/terhesség miatt van". És 3-szorra írom ezt a szöveget mert ez a sz** f** mimdig lefagyott a végén, szóval tényleg örök hála!
2013. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És bevált :D, végre.. akárkinek bármi hasonló van, sürgősen pótolja a só bevitelét! :)
2013. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%
Nekem (is) most ez a bajom, akkor minden kalyát amit eszem sózzak agyon és akkor helyrejön a nyáltermelésem?? 15/F
2014. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok, nem vált be, nem az volt a baj... Nézz utána, lehet hogy refluxod van, figyeld meg a többi tünetet is, és esetleg nézesd meg.

1. Fogorvos, fogköveket nézze meg

2. De ha nincs velük semmi baj, akkor ezt ki is hagyhatod, rossz szájíz és hasonlók, főleg köhögés és náthánál jött elő. És valószínű van egy kellemetlen szájszagod is, amit általában nem éreznek, de pl ha kapcsolatban vagy ott már jó nagy problémát okozhat... csak mondom, hogy ne érjen meglepetés :/.

Azt elegendő evés, ivással el lehet nyomni. A lényeg hogy ne maradj éhgyomorral, akkor különösen szar amikor "nyál" is van, szóval víz mindig legyen kéznél, abból amúgy is 2x annyit kéne inni mint az átlag és baj nem lesz belőle.

2014. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám,pedig szedek savlekötőt is.Nem tudom mit kellene már tennem.Talán szakemberhez kellene fordulni?
2020. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, már jó régen volt, amikor én írtam ide össze-vissza, hülyeségeket is (pl ennek a fogakhoz az égvilágon semmi köze...).

Mai fejjel ezeket tudom mondani, szerintem érdemes figyelembe venni:

- 6 éve volt, de nem tartott örökké, elmúlt, tehát ez nem egy örökre szóló nyavalya.

- Legvalószínűbb (80-90%-ra mondom) a felzaklatott szervezeti működés: Stressz, elégtelen és össze-vissza alvás, rendszertelen és egyoldalú evés.

- Ennek megfelelően, ha gyakran élsz ilyen gyorscsomagolt bolti szarokon, mint a kóla-Tuc keksz-energiaital-csoki kombó, amivel kompenzálod az éhséget, akkor ez lesz belőle.

- Ezt megfejeled azzal hogy alszol 3 órát, majd holnap kipihened magad, mert "jól bírod" és a jég hátán is megélsz, akkor szintén szarozni fog a gyomorsav és nyáltermelésed.

- A stresszt nem véletlenül írtam bele, én akkor pl egy súlyosan nárcisztikus kapcsolatban voltam, folyamatos stresszben egy labilis elméjű beteg démonnal, aki önmagát egyébként a világ legaranyosabb királylányának definiálta, de pl még idevág hogy az evés miatt is bűntudatot keltett úgy hogy kamu anorexiásnak vallotta magát (valójában befalta a steaket is) és érezzem szarul magam ha eszek előtte valamit vagy neadjisten a családjánál. Tehát az aberrált stresszes környezet is hozzájárulhat hogy "berohad" a szervezeted, mivel a folyamatok egymásra hatnak.

- Sajnos most nincs erre sok lehetőség, de rendszeres futás vagy a szuflás sport is gatyába tudja rázni ezeket, és itt nem a villamos után a suliba, hanem mint a tesis masszív 2 kmes-re vagy hosszútávút értem.

2020. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!