Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kért az urulógus hajnali...

Miért kért az urulógus hajnali 3 és reggel 6 órai vizelet mintát?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam mert vizelési ingerem van,és akkor az orvos megállapította,hogy kicsit gennyes. Kaptam is rá gyógyszert. A reggeli vizeletet értem de a hajnali 3 órás vizeletből mi derül ki? Egyébként két hét múlva kell vissza mennem.

2023. márc. 19. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ADH koncentrációját akarja mérni?! Fogalmam sincs.
2023. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De egyebként korareggel a legkoncentráltabb a vizelet. Lehet ezért.
2023. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kérdezd meg tőle, vagy meg kellett volna kérdezni.
2023. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a vesék működésének és a vizeletkiválasztásnak is megvan a maga folyamata. (Az orvos ismeri ezt; mi, átlagemberek nem). Nyilván azt a pontot szeretné elkapni - a hatékonyabb kezelés érdekében -, ahol a bajnak a forrása van. A vesénél? A vesevezetékekben? A húgyhólyagban?
2023. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem id gondolkodtam ezen. Csak egy ismerősöm kérdezte,hogy az minek. Ezért lettem kíváncsi.
2023. márc. 19. 11:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2023. márc. 19. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik elég sokféle vizelet vizsgálat, pl. ha 24 órás kell, azt lehet hajnalban kezdeni pl., de mi nem tudhatjuk. Önmagában én ilyenről még nem hallottam, mert ha reggeli első vizelet, akkor mindegy kb., hogy 3 vagy 6 óra az első. De írom ezt laikusként, nem vagyok urológus. Nekem gyerekkorom óta vannak ilyen visszatérő problémáim vese és vizelettel, de még egyszer sem volt ilyen, pedig többféle vizeletvizsgálatom volt már.
2023. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!