Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért mondják mindig, hogy az...

Miért mondják mindig, hogy az ember "igyon sok folyadékot, akkor is, ha nem szomjas?" Meg hogy így meg úgy napi két-három liter vizet mindig le kell gyötörni magadban?

Figyelt kérdés
Én akárhányszor ezt letesztelem, mindig csak vízhajtás lesz a dologból. Tehát, ha egyáltalán nem érzem, hogy szomjas lennék, de csak azért is legyötrök magamba egy pohár vizet, nem esik jól, és körülbelül 10 perc után már mehetek is ki a WC-re. A test egyszerűen kilöki magából a plusz folyadékot. Sőt, mintha többet lökne ki magából, mint amennyit bevittem. A szándékos, erőltetett ivás szerintem engem kicsit még ki is szárít. Ha tényleg szomjas vagyok, teleiszom magam, és jól esik, akkor semmi problémám nincs. De nem ez lenne a normális? A szervezet jelez, amikor vízre van szüksége, szomjúsággal. Akkor iszom, és minden oké. Ha nem jelez a szervezet, nem vagyok szomjas, de leerőszakolom csak azért is a vizet, akkor az nem tetszik a szervezetnek. Miért mondja akkor mégis annyi egészség-guru (de lehet, hogy sarlatán), hogy INNI INNI INNI VIZET folyamatosan?

2023. márc. 22. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van, én is ugyanezt tapasztaltam. Csak akkor iszom, amikor szomjas vagyok, nem előírás szerint. Én például rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem, aminek a legnagyobb része víz. Tehát esetemben nincs is szükségem még pluszban két liter vízre.
2023. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazad van, viszont vannak olyan emberek akik nem éreznek szomjúságot, pl: én sem érzek szinte sose, kivéve ha valami tényleg nagyon édeset vagy sósat eszem, de akkor is max. csak egy pohár vizet innék meg magamtól.

Viszont ha csak napi 1 pohár folyadékot (mert igazából sok gyümölcsöt és zöldséget sem eszem, meg levest sem) innék akkor hamar kiszáradna a szervezetem, ami elég súlyos bajt is okozhat.

2023. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert ha már szomjas vagy az azt jelenti, hogy a sejtjeid ki vannak száradva ami nyilván nem egészséges. Ezért mondják, hogy mindig igyál folyadékot, tehát soha ne várd meg míg szomjas leszel. A "meghajt" dolgot meg úgy írtad, mintha valami negatív dolog lenne. Körülbelül 7. osztályos biológia, elvileg tanultad, gyakorlatilag meg nem. Ha érdekel utánanézel, ha meg nem akkor úgyis azt fogod mondani, hogy hülyeség és márpedig ez nem így van.
2023. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Azért is javasolják, mert ha a szervezet jelzi a szomjúságot, akkor már dehidratált vagy. Ez a hűvösebb időkben még hagyján, de nyáron azért bárki konnyebben kiszarad.


Meg itt nem a víz vedelése a lényeg hanem, hogy elosztva legyen meg a napi kb 2-3 liter víz bevitele.

Másrészt a víz ivás összefugg a vesemukodessel ugye. Van aki alig iszik és viszonylag rossz a vesemukodese, de ha iszik rendesen, akkor a vese is normálisan működik.

2023. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as, tehát az egy teljesen rendben lévő dolog, hogy legyötrök magamban nagy nehezen két deci vizet, ami nem esik jól, és utána jól teszem, ha WC közelben maradok (tehát nem mehetek el otthonról) mert 10 perc múlva már jön is kifele HÁROM deci? Ezt értse már meg mindenki! A szervezet kilöki magából a fölösleges vizet! Nem szívják fel azok az állítólagos kiszáradt sejtek! NEKEM legalábbis nem. Tehát, igyak ennek ellenére is erőlködve? Vagy inkább várjam meg, míg valóban szomjas leszek, akkor akár magamba döntök fél litert is, és az bennem is marad? Melyik a jobb, egészségesebb választás?
2023. márc. 22. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5


Oké, menj és jelentkezz a SOTE-ra és magyarázd meg az orvostudománynak, hogy mennyire tévedésben élnek és értesd meg velük az álláspontodat.

2023. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Inkább nekik kéne megmagyarázni, miért jó dolog olyasmibe hajszolni a szervezetet, ami nem esik jól neki, és ami ellen egyértelműen lázad vízhajtással.
2023. márc. 22. 16:46
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

7


Akkor másodjára írom le: 6. osztályos biológia, amit elméletileg tanultál, gyakorlatilag pedig nem. Beszélgess egy 12 éves gyerekkel, ő tud ebben segíteni.


Teljesen felesleges volt kérdést kiírnod, mert azon túlmenően hogy ez nem kérdés csupán a saját véleményed kiventilálása, az is tisztán látszik hogy hajlandóság sincs benned, hogy alapvető dolgoknak utánanézz.


Téma lezárva.

2023. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-as, te biztos az a fajta ember vagy, aki vak, tudatlan birkaként követ mindennemű dolgot, nincs saját véleményed, csak sodródsz az árral, és MINDENT elfogadsz, amit mások mondanak. Ha neked a hatodikos tankönyv azt mondja, egyél meg minden nap ötven almát, tíz makkot, és egy fél hektó ioncserélt vizet, akkor megteszed. Mert másokat még a saját tapasztalásodnál is okosabbnak tartasz. Még be is magyarázod magadnak, hogy jól esik, ez a birkák igazi keresztje. Szerinted jó a céltalan vízhajtás? Akkor kívánom neked, hogy hajtsd magadból a vizet akkor is, mikor mondjuk egy tárgyaláson ülsz, vagy kocsit vezetsz a dugóban. Próbáld ki, nagyon jól fog esni, hogy majd összevizeled magad, de sebaj, mert a vízhajtás egészséges. Még akkor is, ha a víz gyakorlatilag csak végigfut a tápcsatornádon, és semmi mérget nem ürít belőled. Hát, akkor én maradok a saját elméletemnél, akkor iszom, amikor szomjas vagyok. Más meg igyon akkor, amikor jónak látja. Vagy amikor mások megmondják neki.


Téma lezárva.

2023. márc. 22. 17:06
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nyolcas, te más témáját milyen alapon zárod le??

A téma maga nem érdekel, csak az szúrt szemet, hogyha a kérdező a saját kérdésénél a saját témájáról akar beszélgetni, akkor ne te zárd már le neki.

Nyiss magadnak saját kérdést, azt úgy zárod le, ahogy akarod.

2023. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!