Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudom, hogy anginás...

Honnan tudom, hogy anginás epizódom van, és nem csak beszorult a levegő?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, vannak ilyen "rohamaim". Nem tudom, hogy egyáltalán pontos-e a megfogalmazás.


Maga a tünet nem egy nagyon elviselhetetlen fájdalom, inkább ilyen fél percig tartó, bénító-jellegű érzés a gyomorszájam körül, talán kicsit feljebb, néha lejjebb. Pont úgy írnám le, mintha beszorult volna a levegő. Általában akkor jön elő, ha görnyedtebben, púposabban ülök, és mindig nyugalmi állapotban. Megterhelőbb napok után jellemzőbb, de van, amikor teljesen random. Maximum fél- egy órán keresztül szoktak tartani ezek a "fájások", aztán ahogy jöttek, úgy el is múlnak. Ha mozgok, felkelek, nyújtok, az segíteni szokott. Állkapocsba néha kisugároz, máshová nem.


A családunkban egyáltalán nem jellemző a szívroham, ésnem érzem, hogy bármi gond lenne a szívemmel. Nem vagyok fáradékony, bírom a terhelést.


Mi lehet ez? Ézeztetek már hasonlót?



2023. ápr. 4. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Stabil anginánál a fájdalom terhelés hatására jelentkezik és nyugalomban elmúlik. Szóval nem hiszem, de a biztonság kedvéért én említeném ezt a háziorvosomnak.
2023. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Anginás mellkasi szorítás mindig hasonló fizikai terhelésre vagy idegességre jelentkezik. Szóval akinek pl lépcsőzéskor a 3. emelet környékén kezd szorítgatni a mellkasa, annak legközelebb is ott fog. Pihenésre javul, terhelésre romlik. Hidegben is romlik, mert összehúzódnak az erek. Vizsgálattal kimutatható, terheléses EKG-val pl. Nitroglicerin tartalmú gyógyszer pár másodpercen belül elmúlasztja. Tehát könnyű kideríteni, hogy az e. Terheled magad, pl bicaj, futás, lépcsőzés, ha erre jön a szorítás, nyelv alá bepattintod a gyógyszert. Ha elmúlik tőle, akkor angina pectoris. Ha nem, akkor nem.
2023. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy terhelésre igazából elmúlik, vagyis talán nem is veszem észre. Inkább nyugalmi állapotban jelentkezik.
2023. ápr. 4. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!