Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Széklet visszatartásából...

Széklet visszatartásából lehet (hosszútávon) probléma? Illetve mit tanacsoltok? Többi a kérdésben.

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám vagy nem is tudom minek nevezzem, hogy munka közben szokott rámtörni a vécézési inger, általában olyan 11-dél között. Na most tudom hogy nem helyes (és azt fogjátok írni, hülye vagyok és menjek el, ha kell), de egyszerűen nem merek elmenni a munkahelyemen nagydolgot intézni. Ez szép lassan mindig csillapodik vagy elnis múlik, de valahogy a tudatalattim tudatja a szervezetemmel fél 5 körül hogy lassan vége a munkaidőnek, és mehetek haza, ilyenkor sajnos újra rám szokott törni.


Szerencsére nem lakom messze az irodától, 6 megálló villamossal és egy 5 perc séta, de az a 20 perc sokszor kínszenvedés hazafele már. Elő szokott fordulni, hogy ahogy belépek az ajtón, táska le és azonnal megyek is a vécére (nem minden esetben, csak amikor nagyon-nagyon kell már).


Hétvégente is ebben az idősávban kell mennem vécére, gondolom emiatt van így beállva a bioritmusom. Ha esetleg átszoktatnám magam valahogy egy korábbi, kora reggeli kakilásra, az segíthetne, hogy ne legyenek ilyen gondjaim mikor dolgozom?


Kinéz most nekem egy hostess munka, ott hétvégente kéne járnom alkalomadtán és az egész napos. Ezen is aggódom most kicsit, mert ott ráadásul állnom kell végig.


Ha kicsit kusza lett bocsi, csak elég összeszedetlen vagyok ma.

(23/N)



2023. ápr. 7. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Igen, lehet. hosszútávon záróizmok gyengülése vagy akár végbélrepedés is.
2023. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Igen, lehet, záróizom-gyengülés, összeállt széklet végbélrepedést okozhat, esetleg belső aranyér.


Ha kell, menj el, a kutyát nem érdekli az a két perc, amíg távol vagy.

2023. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szoktasd rá a testedet, hogy reggel, felkelés után félórával van a székletürítés ideje.Egészségügyileg is jót teszel vele, meg a munkahelyi frásztól is megszabadulsz.
2023. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy all ossze. Ha arrol van szo, hogy kinszenvedsz percekig, orakig, az borzalmas, szerintem pszicesen karos, mert mar beled van kodolva, milyen az, amikor kell. De a szorulas karos, mikor napokig nem akarsz, vegul nem tudsz menni. Nem reped, csak ertelmetlen onkinzas. Meg kene torni ezt. Talan ha latnad, nem tragedia munkahelyen elintezni, nem is jonne rad pont mindig.

En 36 evesen repteren szartam eloszor nem otthon vagy szallodaban, szallason, es azota nem rettegek ettol.

2023. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Nem tartanàm helyedbe vissza a székelést, mert nagyobb problémàd is adòdhat ez végett!
2023. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!