Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Loranxilra ittam baj?

Loranxilra ittam baj?

Figyelt kérdés

Loranxilt szedek reggel és este szorongásra.

2 órája vettem be. Most megittam 1 sört a tesómmal mert hazajött. Lehet belőle gondom? Csak 1-et ittam.


2023. ápr. 21. 19:25
 1/8 A kérdező kommentje:
1 mg-set szedek. legkisebbet.
2023. ápr. 21. 19:26
 2/8 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz. Megihattal volna 3-mat is.
2023. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3-mat? az sok lenne nem? Csak antidepresszánsz gyógyszer..

Mondta a pszichiáterem hogy sörrel nincs baj csak töménnyel ne.

2023. ápr. 21. 19:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lorazepam nem antidepresszans. Az egy antiepileptikum, ugy mint a rivotril, de jobban elterjedt szorongasoldokent.


Amugy a tomennyel sincs baj, ha mondjuk reggel iszol, este veszed be a gyogyszert.


De inkabb ne kiserletezz, hanem nezz utana hogy miket szedsz, aztan tanulj egy kis farmakologiat meg kicsi biologiat amennyi neked kell hogy megismerd hogyan mukodnek ezek a szerek amiket szedsz.

2023. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem rendben. Köszönöm.!
2023. ápr. 21. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A lenyeg hogy foleg ne egyszerre legyen a ketto - tehat ne 5 perc mulva vedd be a gyogyszert az utan hogy iszol meg ne az itallal, ez a maj enzimek miatt van, mert az alkohol "lefoglalja" azokat az enzimeket amiket a gyogyszer hasznal (gyogyszerek nagy resze a CYP3A4 enzimet hasznalja), igy a szervezeted nem tudja lebontani rendesen, igy lehet hogy tul koncentralt lesz a veredben novelve a hatasat es mellekhatasat, vagy lehet nem lesz semmi hatasa a gyogyszernek, ez gyogyszerfuggo.


Legyen kb. alkohol eseteben ugy 5 - 6 ora szunet minimum ha komolyabban iszol, es akkor is igyal elegendo vizet hogy kiuritsed magadbol.

2023. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszi!


Töményt nem szoktam inni. Néha 2-3 sör legurul és ennyi a haverokkal vagy ha hazajön tesóm! :) De töményezni nem szoktam.

2023. ápr. 21. 20:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát eléggé
2023. szept. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!