Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy az egyik fülemben mintha zacskózörgést hallanék egészen belül?

Figyelt kérdés

Nem is vagyok náthás, bár allergiaszezon van és mindenre allergiás vagyok, de tényleg nincs sok orrváladékom, orrsövényferdülésem viszont van, nagyon is, és fura, hogy ilyen még sosem volt, most már egy-két napja néha azt érzem, mintha zacskó lenne a hallójáratomban, tök fura...


Ha bedugom az ujjam és mozgatom, akkor is érzem ezt a zacskózörgésre emlékeztető zajt, és ráadásul csak az egyik fülemen... Mi lehet ez?



2023. ápr. 25. 19:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Mármint úgy értettem, hogy nem folyamatosan érzem ez, nem folyamatosan hallom a zacskózörgés-szerű zajt, hanem csak néha, amikor mindig odanyúlok, így értettem.


Talán begyulladt fülzsír esetleg...?

2023. ápr. 25. 19:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem ma először olyan van a fülemmel, hogy ha befogom az orrom és ráfújok, hogy kiduguljon, a jobb fülembe mintha papírzacskó csörögne XDD miután megfújtam de vagy 2-3mp-ig.
2023. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg víz ment bele? Nekem attól szokott lenni. Idővel elmúlik.
2023. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem megfazas vegen volt tobbszor, celofan-csorgesnek hivtam. En sem tudom, de elmult. Ja, mintha sikertelen orrfujas utan lett volna. Vegul is van osszekottetes a ful es az arcureg kozott.
2023. ápr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most úgy sajnálom, hogy nem foglaltam időpontot a fül-orr-gégésznél a múltkor, mert felhúztam magam azon, hogy csak milyen sokára adott időpontot a rendszer, pedig tán már be is kerültem volna, ha akkor foglalok időpontot, de most már fogok, addig meg itt segítsen valaki, tökre zavar és aggaszt is!
2023. máj. 9. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiderult már az ok?
2023. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kepzeld, aprilisi valaszom ota zorgott napokig a fulem. Viszont en megfaztam, es tudom, hogy az orrvaladek, arcureg okozta, mielott megindult volna.
2023. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, ezért emeltem ki a kérdést. És most már foglaltam időpontot a fülészetre, naná, hogy megint vagy hónap múlva kaptam csak, viszont amúgy is időszerű szerintem az időnként ellenőrzés, mert vmikor volt egy nagyon gyorslefolyású gyulladásom, a sima középfülgyulladásom, amit sajnos nagyon is jól ismerek kis korom óta, amióta az eszemet tudom volt, szüleim szerint még többször is, mint minden télen, régen meg rögtön fel is szúrták, ma már tán Magyarországon sem rögtön szarnak, mert mondják, hogy halláskárosodáshoz vezethet a sok fülszúrás, ha heges marad a dobhártya. Mivel nagyon is jól ismerem tehát sajnos a nátha során a sok orrfújás ellenére is, vagy tán épp a túl erős orrfújás miatti fülfájást, ennek a lefolyási idejét is ismerem, hogy nem azonnal iszonyatosan fáj, hanem lassan növekvő fájdalom jellemzi, amikor meg először újra fájt a fülem az utóbbi tíz évben, amióta külföldön élek, antibiotikumot adtak rá, és azt mondta a doki, hogy ma már nem szokás felszúrni, nem tudom, hogy Magyarországon sem, mindenesetre nem akartam bevenni az antibiotikumot, amit mondtam is az orvosnak, hogy nem fogom, max. több fokhagymát eszem majd, az természetes antibiotikum, amúgy elég gyógyszerellenes vagyok, jó fej volt az orvos, hogy nem csípőből lehülyézett vagy anyámba küldött volna, mint tán sok magyar orvos, ha közlöm vele a receptfelírása közben, hogy nem fogom bevenni, hanem mondta, hogy felnőtt emberként azt csinálok, amit akarok, de számítsak rá, hogy szúrás vagy antibiotikum nélkül magától is felrobbanhat, ha magától nem húzódik vissza a váladék, amit tudomásul vettem, és végül tényleg fel is robbant, az nagyon nem volt kellemes egyfelől, be is lázasodtam hozzá, másfelől érdekes élmény volt a folyamatosan fájdalmasan feszítő érzés után a megkönnyebbülés a robbanás után, és ahogy csikizte a fülemet, ahogy kifolyt a váladék, ja, és hogy a robbanás pillanatától kezdve már nem fájt! Viszont pár hónapja, tán éve is már vagy pár éve azonnal iszonyatosan fájt, és miután azt is olvastam vmikor vhol, hogy a szúrás kevésbé, a robbanás viszont annál inkább okozhat hegesedést a dobhártyán, és vezethet emiatt hallásromláshoz, úgy döntöttem, hogy inkább mégis beveszem az antibiotikumot, hogy ne robbanjon, pláne hogy nagyon megijesztett a rögtön nulláról a nagyon fájás, szóval az ügyeletre húztam, ahol megvizsgálták a fájós fülemet mikroszkóppal, ami tökre lenyűgözött, hogy mégis hogy lehetséges, de persze speciális mikroszkóp a fül vizsgálatára, és közölte velem a doki, hogy hólyag nőtt a dobhártyámra. :O Mi...? Az hogy lehetséges egyáltalán. Azt mondta, fertőzés általában, mindenesetre antibiotikum, és mondta, hogy ez viszont magától fog felrobbanni, de nem kell tőle megijedni, és tényleg gyorsan fel is robbant, tán még aznap, és onnantól kezdve már nem is fájt. Mondjuk a hólyag kisebbet robbant, mint a dobhártyám korábban, meg kevesebb váladék is folyt ki belőle, ráadásul átlátszó váladék, míg a dobhártyámból taknyos-gennyes-véres is volt a végén. Viszont amiért ezt mesélem, mert tán másoknak is érdekes vagy tanulságos lehet, hogy nem éri meg hagyni felrobbanni, ha közben tartós hallásvesztés lehet az ára, meg azért is, mert azt mondta a hólyagvizsgáló ügyeletes orvos, hogy a hallásromlás könnyen vizsgálható és követhető hallásvizsgálattal. Meglepődött, amikor mondtam neki, hogy még sosem voltam hallásvizsgálaton majdnem negyven évesen, pedig apukám mindig is süket volt, pár éve meg már be is vallja magának végre, hogy nem hall, és már hallókészüléke is van, azaz éljenek a megoldható problémák! Szóval akkor, pár éve voltam először hallásvizsgálaton, és kiderült némi veszteség, de mondták, hogy tán csak a hólyag miatt, és az tán meggyógyul magától is, de járjak rendszeresen hallásvizsgálat évente vagy ha szükségét érzem, ha hallásromlás tűnik fel nekem, és akkor most ez a tavaszi zacskó zörgés hang ez új nekem, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond rá az orvos, és tán egy újabb hallásvizsgálat is időszerű lehet amúgy is. Ja, és a hólyag után tán egy-két hónappal megvizsgálták a fülemet megint mikroszkóppal és azt mondták, hogy semmi forradásnyom vagy heg nincs a dobhártyámon, tehát lehet genetikus vagy korral járó vagy is-is hallásromlás, amit tanácsos követni, hogy segíteni lehessen rajta.


Addig is érdekel, hogy van-e itt más is, aki ismeri ezt a zacskó zörgéshez hasonlító zajt a fülben, pláne ha már orvosnál is volt vele tán, mit mondott vagy mit csinált, vagy netán fül-orr-gégészek is olvasgatnak itt, vagy netán tanonc, mitől lehet ez a hang és mit lehet vele csinálni?

2023. máj. 12. 18:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!