Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy bírjam ki a holnapi...

Hogy bírjam ki a holnapi napot ha éjszaka nem aludtam mert tanulnom kellett?

Figyelt kérdés
2023. máj. 2. 03:13
 1/7 kék pancake ***** válasza:
67%
Kávé, energiaital
2023. máj. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap foglald le magad valamilyen tevékenységgel.

Ha vezetned kell, az problémásabb, azt el kellene kerülni, mikro-alvások fordulhatnak elő, amelyeket nem veszel észre de vezetés közben veszedelmes lehet.

2023. máj. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Éjszaka aztán nagyon hatékonyan lehet tanulni...

Előtte mégis mit csináltál?

2023. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
3, lehet hogy előtte is tanult. Lehet hogy nem a leghatékonyabb akkor, de van hogy olyan lehetetlenül sok a tanulnivaló hogy nem lehet végezni vele időben
2023. máj. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nyári vizsgaidőszakban pl én is éjszaka tanultam, mert nappal a 33 fokban aztán nagyon fogott az agyam. Ja, nem, teljesen betompultam.
2023. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

5.

De most nincs nyár.

24 órát meg akkor sem lehet tanulni, de még ha pl 16-ot lehetne, akkor is belefér már az éjszakai alvás. Soha életemben nem tanultam éjjel és mindig belefértem az időbe, csak időben kell elkezdeni.

2023. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Tanulni elsősorban tanítási időben kell, iskolába lépéstől a vizsgákig. Ezt kiegészíti memorizálással, házi feladatokkal otthon. Vizsga előtt már nem lehet bemagolni, ami odáig nem került a szürkeállományunkba több év alatt. Átnézni, feleleveníteni jó ötlet, de közvetlenül vizsga előtt az agyunkat pihentetni kell kicsit, lazítani, hogy frissen, újult erővel üljünk le vizsgázni.

Aki közvetlenül a vizsgák előtt terheli a fejét, az csupán a stresszt növeli. Avval pedig ellenkező hatást ér el!

Jómagam 51 éves vagyok, de mai napig tanulok, hol munkámból eredően szakmai képzéseken, hol saját érdeklődésemből. Négy gyermekem van két házasságból, vagyis két felnőtt és két kamasz. Utóbbiakból egyik most végzi az általánost és nemrég felvételizett középiskolákba, másik jövőre lesz ebben a helyzetben, de már készül rá. (Időben, vagyis már 6-7-ik osztályos korban ki kell választani az iskolákat, melyek megfelelnének az elképzelésnek.) Mindkét csemete alkalmazza, hogy elsősorban az iskolában kell odafigyelni, vagyis tanulni. Majd itthon magolni, szebben mondva memorizálni. Nem stresszelnek, egyszerűen visszaadják az iskolában tanultakat, kiegészítve a témához kapcsolódó, szülői és autodidakta módon egyéb helyekről szerzett információkkal. Egyikőjük sem görcsöl rá, nem tanul éjjelente, nem viszi túlzásba, mégis kitűnő tanulók.

Két középiskolában és két felnőttképzéssel foglalkozó cégnél tanítottam szakmai tárgyat oktatóként (nem vagyok pedagógus). Mindig azt szorgalmaztam, figyeljenek az órán és akkor megtanulhatják a tananyag jelentős részét. Vizsgák előtt pedig inkább meditáljanak, mint magoljanak.

2023. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!