Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyers csirkétől lehet hasgörcs...

Nyers csirkétől lehet hasgörcsöm és folyamatos hasmenés?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel szeleteltem a csirkét és nyersen bekaptam egy ujjnyi darabot.csirke okozhat ilyet? Máskor is ettem nyersen de semmi bajom nem volt.


Ma egész délután hasgörcsöm van és már hatszor fostam eddig és most is zuhog a gyomrom meg fáj.


Lehet virustol?



2023. máj. 2. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Namost nyers csirketol a szalmonella szinte alap. At kell sutni, felforralni, es meg a nyers csirkevel erintkezo kez es edenyek, feluletek is veszelyesek. Ez annyira koztudott, hogy egyszeruen nem ertem.
2023. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2023. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1#


Fagyasztobol szedtem ki és lassan kiolvasztottam.

Nem csak a friss csirke okozhat szalmonellat? Mert amivel én dolgoztam az fagyasztott volt.

2023. máj. 2. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szivacsos agysorvadást is kaphatsz nyers hústól, többek között azért is kell hőkezelni. A fagyasztás csak lelassítja a kórokozók szaporodását.
2023. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Campylobacter is lehet. Nem eszünk nyers csirkét! Még a vágódeszkát, szeletelőkést , pultot is tanácsos fertőtleníteni, de minimum alaposan és különválasztva tisztítani utána.
2023. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Campylobacter vagy Salmonella szinte biztos valamelyik a kettő közül (és nem valami más ...)
2023. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülhetsz neki, hogyha csak szalmonellás volt, nem valami más. :(
2023. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok a jó kis hobbidhoz.
2023. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mizu? Fosol még?
2023. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!