Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szúró fájdalom mellkasnál...

Szúró fájdalom mellkasnál lehet baj?

Figyelt kérdés
1 hete talán hogy szúró érzést figyeltem a mellkasomban, pontosabban mintha a szívem fájna de a szív ugye nem fájhat de pontosan mintha az fájna, szúrna, néha erőteljesen. Van amikor egész nap csak 2x jön elő van amikor többször, kiszámíthatatlan. Ma 5x éreztem ezt, 2x tömegközlekedésen pedig tökre nyugodtan ültem alig voltak, 1x az utcán de akkor erőteljesen utána itthon párszor. Mindig bal oldalt érzem. Érdemes felhívni háziorvost? Lehet komolyabb baj, vagy elaludtam valamit? Sosem éreztem ilyen fájdalmat, még ha elaludtam volna valamit akkor sem és főleg nem ilyen szúró fájdalmat. Néha nyögök már szinte amikor jön a szúrás. Pár másodpercig tart utána abba marad. Nem tudom mihez hasonlítani mert sosem éreztem ilyet de talán olyan amikor van az a zsibbadó szúrkáló érzés a talpadban néha de sokkal rosszabb. Nem végzek semmi megerőltetőt, nem tudom mi válthatja ki. Néha sokáig tart de nem percekig csak hosszabb mp-ig van amikor hamar elmúlik. 24N vok.

2023. máj. 25. 15:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Most is éreztem de kb 2 mp erejéig...
2023. máj. 25. 15:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy egyéb tünet még az indokolatlan köhögés, nem vagyok beteg, nem érzem magam annak csak van ez a köhögés egy ideje és nem akar elmúlni. Orrom se folyik, torkom se fáj szóval csak köhögés...
2023. máj. 25. 16:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Valaki pls??
2023. máj. 25. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképp komolyan kell venni minden mellkasi fájdalmat, érdemes kivizsgáltatni akár sürgősségin is, senki sem fog kinevetni, ha ezzel bemész (ex-sürgősségis orvosként mondom, vannak ugyan tahó "kollégáim", de az ilyenkor alapvető vizsgálatokat el fogják végezni). Minden fájdalom az alábbi "OPQRST"-séma szerint vizsgálandó:

-O: onset: a fájdalom kezdete?

-P: provocation: mi provokálja/súlyosbítja? Mozgással összefügg-e?

-Q: quality: jellege? Szúró, nyomó, égő, tompa, éles,...?

-R: radiation: kisugárzás?

-S: severity: 1-10-ig mennyire súlyos?

-T: time: időbeli lefolyása, fluktuálása, stb.

Amiket leírtál, azok alapján nekem inkább ún. visceralis (pleuralis)=zsigeri fájdalomnak tűnik, amit sok minden okozhat: mellhártya-gyulladás, bordaközti ideg fájdalma (nagyon gyakori), tüdő (mikro) embolia, ... Fontos kérdés még a köhögéssel kapcsolatban: van-e köpet, ha igen, nem véres-e, milyen színű?

Ezek alapján lehet már orientálódni valamerre, de egy EKG-ra, laborra (d-dimer, hsTrop, stb.) mindenképp szükség lenne, beszélgethetünk, csak ne késlekedj a kivizsgáltatással addig sem. Jobbulást!

2023. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!