Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szédeleghetek már 1-2 éve?

Mitől szédeleghetek már 1-2 éve?

Figyelt kérdés

1-2 éve érzek periodikus szédelgést. Egyszer csak jelentkezett és azóta vissza-vissza tér.

Nem szédülés, tehát nem forgó jellegű, hanem inkább bizonytalanság érzetem van. Voltam már mindenhol, kardiológia, évente labor (nem rég voltam), neurológia, fül-orr gégészet, szemvizsgálat. Mindenhol negatív lett minden, nem találtak sehol semmit. Változóan szokott jönni, van amikor 1-2 hónapig kevésbé vagy akár egyáltalán nem érzem, aztán egyik napról a másikra előjön és 1-2 hónapig megint érzem, majdnem mindennap. Van amikor jobb, van amikor rosszabb egy adott nap. Időjárás változáskor is jobban érzem talán. Egyébként stresszesnek nem érzem magam mindig, van nyilván stresszes helyzetek munkámból adódóan, de nem mindennapos. Jó kedvem, sokat nevetek és sokat is vagyok a barátaimmal, nyilván azért ez hátráltat elég sok dologban, gondolok itt rendezvényekre pl: esküvő, vagy nagyobb árúházakba való látogatás, ilyenkor mindig kicsit rosszabbul állok hozzá, hogy "jaj, megint érezni fogom a szédelgést" stb... Tehát nem gondolnám, hogy pszichés eredetű, de nem tudhatom biztosra, viszont kétlem. Izgulós típus vagyok egyébként. Tervezek elmenni még gyógymasszázsra, illetve gyógytornára ahol állítólag van egy reumatológus aki előtte megvizsgál, hátha segítenek ezek majd. Egyébként eleget fogyasztok folyadékot, illetve normálisan is eszek. Valakinek valami tipp? 23 éves vagyok. Előre is köszönöm szépen.



2023. jún. 20. 13:54
1 2 3
 1/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%
Post COVID, long COVID?
2023. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
kergemarha-kór
2023. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Az inflációtól
2023. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezt csak te tudhatod...lehet hiànyzik az èletedbol az adrenalin. Èn tudom mitôl èrzem magam rosszul.
2023. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg stressz. Érdemes azt kezelni, jóga, meditáció, nyugi teák stb, sport.
2023. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
1. Voltam már többször is covidos. Lehet jót mondasz egyébként. Viszont sosem volt erős lefolyású.
2023. jún. 20. 14:48
 7/22 A kérdező kommentje:
5. Én is sokszor a stresszre gondolok, de ahogy említettem is nem mindig vagyok az. Ritkán van, hogy huzamosabb időre stresszes vagyok. Pont ezért is vagyok meglőve emiatt. Vannak nyilván olyan pillanatok, de nem tartós.
2023. jún. 20. 14:49
 8/22 anonim ***** válasza:
A pánikroham sem akkor jön mikor stresszelek. Hanem utána a full nyugiban mikor végre pihenek. Lelassul az agyam, és bumm pánikroham. Érdekesen működik az agy, nem lehet soha semmiből kizárni a pszichét.
2023. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Előző válaszom kiegészítem, természetesen a front is erős. Az sincs mindig de gyakran mindennapos. A front hatással van az idegrendszerre és ez el is indít egy láncreakciót. MINDEN bajom van ha front van. Most is az van, nem is kicsi. Két napja migrénem van. Simán lehet ez a baj, simán.
2023. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Lehet azért érzem én is most jobban mostanság, mert az utóbbi 1-2 hónapban elég változékony volt az időjárás múlthéten egész végig esett kb. most meg 35 fok. Előtte meg egyik nap 25 fok másik nap 15. Érdekes. Én is gondoltam már rá, hogy nagy részben emiatt van. Pánikrohamom nem igazán volt, talán egyszer régebben amit annak neveznék, de többször nem és azóta nem is volt ilyen.
2023. jún. 20. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!