Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csal a vérnyomásmérőm, vagy...

Csal a vérnyomásmérőm, vagy aggódnom kellene ?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 hétben mértem 200/100+os vérnyomást párszor, utána rá pár órára megismételtem, akkor már normális (az én értékeimhez mérve) volt,

130-60/90-100.


Egyre sűrűbben mérek kiugróan magas értékeket, illetve kb 14 napja szedek napi 1-2 (néha több) fájdalomcsillapítót, ez közrejátszhat, vagy megtréfált a vérnyomásmérőm ?



Feje néha sajog, de csak a fájós (elrontott tömés miatt) oldalon.


Utoljára ma mértem 250/150 körüli értékeket, már rosszul lennék ha valós lenne ?


2023. jún. 23. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Elemcsere vagy ismerőstől kölcsönkérni az övét. 250nél már biztos rosszul lennél. Háziorvostól azért kérj 24 órás mérőt.
2023. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg cserélj elemet, mérd meg másik vérnyomásmérővel is, mérd magadnak rendszeresen, jegyezd le, mutasd meg a háziorvosnak, de ne kérj 24 órás vérnyomérést!

Próbáld ki a mandzsettát felpumpálni 200 Hgmm fölé: na ezt szorozd meg utána kb. 50-nel. Teljesen mindegy, hogy általában 150 vagy 200 a vérnyomásod, mind a kettővel csinálni kell valamit.

2023. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Automata vérnyomásmérő, nem tudok rajta állítani semmit, addig pumpálja magát, amíg tudja,kb 250ig.


Az normális, hogy egyszer felpumpál, elkezd visszaszámlálni, utána még 1x megismétli?


Elemet cseréltem, sajnos még mindig sokat mutat.

2023. jún. 23. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Normális: ha nem érzékeli valami miatt elsőre a vérnyomást valami miatt, akkor újrapróbálja.

Arra próbáltam utalni, hogy eléggé fájós lenne, ha egy nap alatt 50x így megszorítaná a mandzsetta a karodat. A 24 órás vérnyomásmérésnek legintább akkor van értelme, ha már csak enyhén magas a vérnyomás, és el kell dönteni, hogy emeljenek még a gyógyszeren. Vagy ha otthon normális, az orvosnál magas.

De ha 200 körüli értékeid vannak, akkor már holnap kezdeni kellene vele valamit.

2023. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Menjek el ügyeletre?
2023. jún. 24. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:
200-as körüli vérnyomással sztem igen. De ha nincs hányingered, nem fáj a fejed, nem szédülsz, nincs nehézlégzésed vagy mellkasi fájdalmad, akkor ráér napközben is.
2023. jún. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

200as vernyomas nagyon magas.


Az más tészta, hogy tényleg lehet a géppel van a hiba.


Mindenképp kéne egy kardiológiai vizsgálat, ha magas az érték akkor kell rá beallitott gyógyszer.


Fő az egeszseg. Sok embernek van ilyen problémája, jól tudják kezelni már

2023. jún. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet. Minket a cukor mérő tréfált meg 56-os cukorral, nem 5,6, 56! Az konkrétan kóma, halál.

Milyen típus a vérnyomás mérő? Az omronok a legmegbízhatóbbak.

2023. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Régi a történet, de ha jól emlékszem rá 1 napra lementem az ügyeletre, ott 180/ valamennyi volt.


Akkor gmed vérnyomásmérővel mértem, szerintem 250 tuti nem volt, amúgy azóta az a gép tönkrement.


Vettem helyette egy Beurer márkájú, az jó.

2023. aug. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!