Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » MIért lettem rosszul biciklizé...

MIért lettem rosszul biciklizés közben ?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok.A boltba indultam kerékpárral , megálltam inni mikor hírtelen nagyon melegem lett ,éreztem hogy nehezebben kapok levegőt és nagyon elkezdtem izzadni . Nem estem össze ,viszont egy picit nehezebb volt a lábamon állni. Szerencsére gyorsan jobban lettem ,hazafele már lassabb tempóban tekertem . Viszont az internetet olvasva akár szívinfarktus is lehetett vagy szívroham . A vérnyomásom és aa pulzusom is rendben találtam . Szerintetek valóban valamilyen szív és érrendszeri dolog lehetett ? Vagy csak szimplán a melegtől rosszul lettem ? Tavaly hasonló tüneteket tapasztaltam még intenzívebben ,amikor a buszra futottam 30 fokos melegben ,és a csukott ablakos klímás buszon nem működött a klíma . Alig kaptam levegőt ,majdnem elájultam ,ittam a vizet , patakokban folyt rólam a víz . Szerencsére mikor a friss levegőre értem akkor jobban lettem . Minden évben járok rutin szív ekg-ra ,semmilyen elváltozást nem vett észre az orvosom . viszont még is bennem van a félsz ,mivel mi van akkor ha még is valami életveszélyes szövődményem lett .

#rosszullét #terhelés #szívbetegség #szívroham #Szívinfarktusnak #meleg időjárás
2023. jún. 29. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak leesett a vérnyomásod a meleg miatt, főleg, hogy nézték már a szívedet és nem találtak semmi rendelleneset.
2023. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a vércukorszintedet kellene megnézni.
2023. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet pánikroham. Nagy meleg ki tudja provokálni hirtelen a kezdőtünetet, aztán bepánikol az ember. A friss levegőn jobban lettem is erre utal, valójában a friss levegőtől nem lesz jobban az ember 1 perc alatt, hanem a kiszabadulás érzése az adott helyzetből (ahonnan nem lehetett addig elmenni) váltja ki a hirtelen javulást ilyenkor.
2023. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"az internetet olvasva akár szívinfarktus is lehetett vagy szívroham"

nem kell, semmi köze a tüneteidnek az infarktushoz.

2023. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Menet közben hűtött a menetszél, ez ellensúlyozta a nyári meleget és az izommunka hulladékhőjét.


Megálltál, menetszél megszűnt, de az izmok még termelnek hőt egyideig, és a nyári meleg se kapcsolt le. Ezért lett hirtelen mrleged, plusz bepánikoltál valószínűleg.

2023. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!