Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés? Ti voltatok már így?

Szédülés? Ti voltatok már így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos Anyukámnál már lassan 3 hónapja tart a szédülés. Kétszer is bevitte apukám a sürgősségire, de mind a kétszer azt mondták neki, hogy valószínűleg a fülében a kristályok elmozdultak és azért van. A sürgősségi mellett még volt fül-orr-gégésznél aki szintén azt mondta, hogy a fülében a kristályok okozhatják a szédülést. Egyébként azt is mondta mindegyik orvos, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, majd elmúlik egyszer. Egyedül a neurologus mondta annó, hogy ha nem változik 2 héten belül semmi akkor tovább mennek, egyelőre a komolyabb betegségre nem gyanakszik. De kettő hétre rá neki is annyi volt a válasza, hogy tudja mennyire rossz szédülni, de nem tud semmit csinálni majd elmúlik valamikor magától, jobbulást. Persze, ez amúgy tök szuper, hogy elmúlik egyszer majd de anyukám dolgozni sem tud elmenni már miatta, mert annyira rosszul van. Mondjuk az a szerencse, hogy nyár van így ahol dolgozik (pedagógus) is szünet van. Egy kolléganője ajánlott egy gyógytornászt aki tud segíteni abban, hogy elmúljon a szédülés. Két hete mindennap jön a kis nő, de nem múlt el, sőt enyhülni sem enyhült. Tök aranyos a nő, de gyakorlatilag feleslegesen fizetnek neki a szüleim. “Lekopogom” megtehetik, nem is az a gond hanem az, hogy semmit sem használ és ugyan úgy szarul van. Szerintetek tényleg a kristályok okozzák ezt? Tényleg magától fog elmúlni és várjunk türelmesen? Mit javasoltok?


Köszönök minden választ!



2023. júl. 3. 11:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vérnyomásával minden rendben van, illetve a vérképe is teljesen jó! Egyedül csak szédülésre panaszkodik meg előfordult, hogy elzsibbadtak az ujjai. Ezeken kívül más baj nincs. Pl. főzni, takarítani ugyan úgy szokott mint ezelőtt, csak lassabban.
2023. júl. 3. 11:51
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is kb. 3 hónapja szédülök, fogalmam sincs, mi okozza.
2023. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Te voltál orvosnál ezzel?
2023. júl. 3. 11:59
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy laikusként bármilyen lelet vagy vizsgálat nélkül tudni fogjuk mi baja anyukádnak.

Menjen el a háziorvosához és mondja el ezeket. Mondja el mit tapasztal, mikor tapasztalja, milyen vizsgálatokon esett túl és még milyen irányba menjen.

Amúgy a szédülés nem betegség, hanem tünete valaminek.

2023. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem voltam.
2023. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4

Az az igazság, hogy minden orvos azt mondta, hogy nem indokolja semmi a koponya ct-t vagy mr-t. Így maradt az a felállás, hogy a fülkristályok elmozdulásának a tünete. Nyilván, nem vonhatom kétségbe egy orvos szavát sem, de azért aggasztó, hogy még egy gyógyszer sem adnak neki ami enyhíti a szédülést.

2023. júl. 3. 12:29
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Micsoda? Mi az hogy semmi nem indokolja a Ct-t és Mr-t?!

Ránézésre megállapították vagy mi a sz*r? Értem én hogy más tünete nincs,de azért a biztonság kedvéért valakinek eszébe juthatott volna csinálni egyet..


Kérdező,fül-orr gégészeten járt már az anyukád?


Esetleg a gyógytornász nyaki tornát nem javasolt? Az ujj zsibbadás miatt kérdezem,mert nekem akkor volt ilyen amikor "csomós" és feszült volt a nyakamban az izom és az okozta a folyamatos szédülést,fejfájást és a zsibbadást is.

2023. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Igen, én is ezt mondtam, hogy legalább csináljanak neki egy ct-t vagy mr-t, hogy megnyugodjon :( Sajnos a legrosszabb is megfordult már a fejében. Bár az orvos megnyugtatta, hogy elsősorban ő nem gondolna agydaganatra. Igen, járt fül-orr-gégészeten és ott is azt mondták, hogy a kristályok okozzák a szédülést. Igazából a tornász aki jár hozzá ő ilyen fejtornákat csinál neki meg valami illóolajakat szagoltat (?) anyuval.

2023. júl. 4. 09:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia, én hasonlón estem át pár éve. Durva szédülés, forgott a szoba, zuhantam, eldőltem oldalra, és minden kis mozdulatra hánytam. Horror volt, sürgősségin BPPV-t állapítottak meg, fülkristàlyok elmozdulása miatt (valószínűleg).


Akkor kaptam hányáscsillapítót intravénásan, ezutàn már meg tudtàk rajtam csinàlni az ún. Epley fogást. Utána elmúlt a szédülés, bár még napokig bizonytalan volt a látásom, az egyensúlyom.


Utána otthonra kaptam gyógyszert a szédülésre, de valójában az Epley torna napi többszöri megismétlése segített. Nem tudom hogy anyukáddal is ezt csinálja-e a gyógytornász?

Együttérzek szegénnyel, annyira ijesztő és megterhelő fizikailag az egész. Jobbulást neki!

2023. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Azt hiszem valami olyasmit csinál anyuval is a gyógytornász. Neki eddig nem vált be :( Neked mennyi idő kellett mire elmúlt a torna segítségével?

Amúgy neked nagyon komoly lehetett, ha hánytál is bakker :o

2023. júl. 4. 19:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!