Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan bírjátok a munka...

Hogyan bírjátok a munka mellett az otthoni munkálkodást ?

Figyelt kérdés

Sokszor felteszem azt a kérdést magamba hogy mások ezt hogy bírják , hogyan tudnak egy nagyon rossz kelés utáni munkába járást elvégezni és aztán hazamenni és még tolni , ha nem is a gyerekkel való akkor a ház körüli tevékenységekről lenne szó pontosabban mikor minden alapanyag megvan és be kéne dolgozni de sok akarat szükséges, szintén tornázni és nem arra gondolni hogy lustálkodás vagy alvás következik az alap munkahely után , tudjuk hogy oké mindenkinek vannak fontos dolgaik és szeretnek az emberek lustálkodni , ezt a kérdést csak azoknak teszek fel akik majdnem minden nap addig nem állnak le míg alvás és a fürdés közelébe nem járnak.


Azt írd le kérlek te milyen napokat élsz át , hogyan éled túl , hogy vagy erős , hogyan bírod , mi motivál ? Vagy ha nem is gondolkozol csak csinálod, akkor hogy van kedved vagy hogy jön ez hogy nyomd a munkát :D



2023. júl. 26. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek túl pozitív, úgyhogy remélem, kapsz ennél motiválóbb válaszokat is. Azért leírom.

Engem a végén már csak az életben maradás motivált.

8 óra stresszes munka, otthon a gyerek, házimunka, főzés, hogy a gyerek jó minőségű ételt is kapjon (az óvoda nem erről híres), közben tornázni jártam heti 2-3szor, hogy azért valamennyire jó nö is maradjak, a férjemnek is nö akartam maradni, meg házisárkány se akartam lenni pedig gyakran sikerült a kialvatlanság és stressz miatt, ettől aztán szörnyen éreztem magam.


Folyamatosan arra gondoltam, hogy nem vagyok elég jó anya, a munkám az anyaságom rovására megy, az anyaságom a házaséletem rovására megy, az anyaságom és a házaséletem meg a karrierem rovására megy, egyre rosszabbnak éreztem magam mindhárom fronton. A munkában egyre gyengébbnek gondoltam magam, emiatt többet vállaltam és nem kértem segítséget. Hiába próbáltam prioritálni, 1.anyaság 2.férjem 3.munka, nem sikerült, nem tudtam rendesen elengedni a gondolatokat és három lovat akartam megülni egy seggel.

Nem tudtam már aludni napi 4 óránál többet, azt is felületesen. Gyakran sírtam, már társaságban is simán elsírtam magam szinte a semmin.

A gondolataimról nem beszéltem senkinek mert féltem, hogy mindenki hülyének néz, gyengének néz, arról nem is beszélve, hogy én magamat minek tartottam. Mivel nem akartam gyengének látszani, nem is kerestem már a barátaim társaságát, kerültem mindenkit, ha mégis nagy ritkán találkoztam a legjobb barátnőmmel (évi 3-4 alkalom) akkor lelkiismeretfurdalásom volt, hogy az időt a gyerekektől veszem el.

Egyre többet gondoltam arra, hogy a családomnak jobb lenne nélkülem, a férjem talán még tudna találni egy normális nőt aki a gyerekemnek is jobb anyja lenne. Felkerestem egy pszichológust, neki el mertem mondani, arra gondoltam, hogy neki titoktartási kötelezettsége van.

Most itthon vagyok (középsúlyos depresszió és kiégés a diagnózis), próbálom újratervezni az életem úgy, hogy ne szakadjak bele.

Biztos sokaknak működik, én is ismerek olyant aki gond nélkül veszi az akadályokat, de mások vagyunk más türöképességgel és más múlttal, más adottságokkal, legalábbis a pszichológusom szerint.

2023. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más és más. Sőt, egészségi állapottól, életkortól, meg mentális állapottól is függ, hogy ki mit bír. De nincs ezen mit szégyellni. Igen, valaki két gyerek, meg munka mellett még másoddiplomát végez. Én meg a főállásomat is alig bírom elvégezni. Ez van. Nem vagyunk egyformák, a lényeg, hogy mindenki próbálja kialakítani a neki ideális életet. Én például váltottam olyan munkahelyre, ahol kevesebb a stressz, és nem elvárás a napi szintű túlóra.
2023. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mit dolgozol, mikor kelsz, milyen messze kell járnod.

Mikor helyben volt ülő munkám, nem fáradtam el.

Most vezetek, fizikai meló, csak azt csinálom itthon, ami az életben maradáshoz kell. Torna nem kell, fitt vagyok és vékony, mosógép kimos, szabadnapon főzök, takarítok, gyerekek kamaszok. Hát így.

2023. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Melóhelyen kipihenem magam.
2023. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Jókedvű és vicces kollégáim vannak. Az sokat segít. És bár maximalista vagyok, tudatosan szánok időt (még ha keveset is) a hétvégén a feltöltődésre. Kell az én idő, amiért nem szabad lelkiismeretfurdalásnak lennie, hiszen ezzel nem csak magadnak, hanem a környezetedben élőkkel is jót teszel (hogy elviselhető leszel;)

Ezen kívül a sport nem csak a fittség miatt fontos, hanem nagyon jól ki lehet ereszteni vele a gőzt és hasznos hormonokat szabadít fel. Én így :)

2023. júl. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!