Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a vese funkció értékek...

Ezek a vese funkció értékek milyenek?

Figyelt kérdés

1. Kreatinin 101

Egfr 59



2. Kreatinin 89

Egfr 70



2023. aug. 1. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most itt miért van 2 féle?

Az EGFR-re nem lehet így válaszolni, mert az becslés és függ a nemtől, kortól és az etnikumtól is. Kreatinin jó mindkettő.

2023. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam vérvételen, kb. 8 hónap különbséggel. Azért van két eredmény. 36/N
2023. aug. 1. 19:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Van valami betegséged? Mutasd a hematológiát is!
2023. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Értem. Miért készült? Mi volt az indok? Egyébként jó az eredmény jelenleg. Csak eléggé ugráló, keveset iszol talán, kontrollálni kell.
2023. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59 EGFR kicsit kevés, mert 60 felett normális a labor szerint. Lehet, hogy csak többet kéne inni is megjavulna, ha nem, akkor lehet, hogy el kéne nézni nefrológiára.
2023. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Refluxom van és enyhe magas vérnyomás. Gyógyszert szedek mindkettőre.


Fehérvérsejt 7.42 G/L

Vörösvértest 4,44 T/L


Hemoglobin 115 g/L

2023. aug. 1. 19:26
 7/15 anonim ***** válasza:
#6: Tartomány nélkül ezeket hiába írod le, nem érnek semmit. Az eGFR egy becsült érték, 60 felett jó ugyan általában pl. férfinél, de ez sem alacsony, semmi gond nincs vele, nem mond semmit, kellene karbamid is akkor már. A lényeg az, hogy 8 hónap múlva jobb lett, mert így, hogy javult, nem jelent semmilyen vesekárosodást, de ha ilyen ugráló, akkor nem értem miért nem történik 3 havonta kb. kontroll. Ez inkább csak vagy a gyógyszerek hatása, vagy kevés folyadék bevitel hatása.
2023. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vérszegény vagyok még egyébként, de a teljes vérképem jó, a többi érték normál tartományban van. A vizelet is negatív.


Csak a vese funkció érdekelt, mert egyszer régen a

karbamid volt 7 mmol/L (Referencia tartomány 2,5-6,6),

legutóbb 4,5 mmol/L. Szóval az is javult.


A háziorvosom azt mondta, igyak sok folyadékot.

2023. aug. 1. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, keveset iszol.
2023. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A hematológia alapján akartam belőni, mennyire voltál kiszáradva, de ha az is rossz, akkor reménytelen.
2023. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!