Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Probléma, ha az orrjárataim...

Probléma, ha az orrjárataim közül legalább az egyik szinte állandóan részlegesen el van dugulva már hosszú ideje?

Figyelt kérdés

Voltam vele fül-orr-gégészeten, ott kb. 10 másodperc alatt megnézte egy orvos, kérdezett pár dolgot és elküldött, kaptam egy szuszpenziós orrspray-t, "Dymista" néven (azelasztin-hidroklorid / flutikazon-propionát), amire azt mondták max. 6 hónapig használjam. A problémát persze nem oldja meg.


Van "neti kancsóm" vagy orrmosó kancsóm is, amit ha használok (langyos sós vízzel), az megoldja a problémát, de kb. 5 percen belül újra eldugul vagy részlegesen eldugul valamelyik járat.


Normális ez? Állítólag általában mindenkinek el van dugulva az egyik orrjárata legalább részben általában(?). Mióta orvosnál voltam ezzel, erősen ráfüggtem a mentolos "inhaláló stiftekre" is, amik kicsit segítenek (nem csak az orrommal, hanem az éberséggel is).


Azért is fontos ez nekem, mert a légzésen keresztül tulajdonképpen minden más érintett, pl. az energia termelésem is, alvásom minősége, stb.



2023. aug. 3. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress egy alapos orvost - ha kell, magánorvost.

Engem már sok orvos látott, mire az egyik megjegyezte önmagától, hogy az egyik oldalon lát valamit ami a nehezített orrlégzést okozhatja és meg tudja oldani.

A többi nem mondott semmit.

2023. aug. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na de meg kellett volna mondania, mitol? Allergias vagy es megvastagszik a nyalkahartya? Masik orvos, ez nincs rendben. Te a tunetet probalod kezelni, de mi az oka.
2023. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs ismert oka, mindig is ilyen volt, ezért is vannak kétségeim, hogy normális-e ha az egyik orr járat mindig kb. 50-70%-ban el van dugulva, felváltva hol egyik, hol másik. Mindenesetre átmeneti javulást el tudok érni, úgyhogy gyanítom hogy nem ez az állapot normális, hanem az, ha teljesen szabadon kapok levegőt mindkét orrjáraton keresztül.
2023. aug. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!