Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az egyik nagyszülő leukémiá...

Ha az egyik nagyszülő leukémiában halt meg, az unokák között megjelenhet nagyobb valószinűséggel ez a betegség?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd amennyi most a rákos beteg, sajnos nem nagyobb az esély, mint bármely más betegségek öröklésénél.
2010. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy genetikust kéne megkérdezni. Meg jó lenne tudni, mi okozhatta a leukémiát, pl. veszélyes területen dolgozott (veszélyes hulladékkal), Csernobil felé járt. Meg számít, hogy hogy 50 vagy 80 évesen lett beteg, ha 80, akkor nem hiszem, hogy félned kell.


És vannak megelőzési mószerek is, persze ki mennyire hisz bennük... én hinnék, mert a hit sokat számít: búzafűlé fogyasztás, néha Preventa víz kúra (ha erre is ajánlják).

2010. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A férjem rákban halt meg. Az orvos azt mondta,hogy semmilyen fajtája nem örökölhető,csak a hajlam.
2010. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de ha megérte a nagymama-kort, akkor igazából nem értem, hogy miért félsz tőle. Én örülök majd, ha egy ilyen világban megérem azt a kort, hogy unokáim legyenek.

Egyébként azt hiszem, hogy csak egy betegség van, ami nem örökölhető: a meddőség :)

2010. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdező is a hajlamot kérdezte.
2010. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem érte meg az idős kort, 58 évesen halt meg:(
2010. okt. 15. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Általában fiú leszármazottaknál nagyobb a hajlam.Volt a szomszédunkban egy család, 8 testvér.5 fiú 3 lány.A lányok még mindig élnek(50-60évesek)A férfiak mind ebben haltak meg.Állítólag az ő apjuk is leukémiás volt.
2010. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hihetetlen!Én is ezt akartam kérdezni,mert most halt meg anyukám leukémiában 58 éves volt.....
2010. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok és én kérdeztem genetikust is,azt mondta nem örökölhető a betegség,csak a hajlam!
2010. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fogadd őszinte részvétemet!:(

Én csak most tudtam meg, hogy mamám leukémiás volt mivel semmit nem tudtam az apai rokonaimról eddig.

2010. okt. 20. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!