Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen érzés elájulni? Félelme...

Milyen érzés elájulni? Félelmetes? Vagy nem érez ilyesmit az ember?

Figyelt kérdés
2023. aug. 13. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én egyszer ájultam el, de csak arra emlékszem, h magamhoz térek és hallom, ahogy mentőt hívnak hozzám. Magára az ájulásra nem emlékszem, sztem olyankor lekapcsol az agya, nyilván ezért az ájulás :D
2023. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig érzem előre pár másodperccel, hogy el fogok ájulni (valamiért elég gyakran előfordul, de az orvosok sem találják, miért). Nekem olyan érzés, mintha kicsit húzna lefele a föld, és elgyengül az egész testem, vagy legalábbis ahhoz hasonlít legjobban az érzés.

Aztán teljes sötétség, amíg magamhoz nem térek, olyankor mintha megszűnne az idő, se gondolatok, se képek, se semmi. Nem érzi az ember, ahogy beüti a fejét, vagy felsérti a térdeit, csak utólag. :)

2023. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

Se kép, se hang, sem idő múlása. Ilyen lehet a halál is, ahogy szoktam magyarázni az ezotérikus túlvilághívő nem okos figuráknak.

Ifjú koromban kerékpárral egyszer úgy fejreálltam, hogy koppantam az aszfalton.

Nem teljesen az én hibám, egyfajta KRESZ gyakorlópályát kell elképzelni, ahol gyorsulva köröztünk a körforgalomban. Hátsó kerekem alá került egy kő, aminek nem kellett volna ott lenni.

Elszálltam, mint a győzelmi zászló, ahogy volt szokás mondani akkoriban.

De ezt én úgy érzékeltem, hogy abban a pillanatban pattantam is fel.

Persze, csak akik körülöttem álltak, láttak elterülve, ki tudja meddig.

Az a rész nekem nem is volt.

Most annyival rövidebb az életen (ennyi bajom legyen).

2023. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, az én tapasztalatom is ez.
2023. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Fiatalabb koromban ájultam egyszer el. Annyit vettem észre, hogy sötétül el minden míg teljes sötétség nem volt és a hangok is halkulnak el. Anyám észrevette és neki a hangját hallottam tompán, hogy a nevem kiabálta többször is. Elmondása szerint pofozgatott is, de abból nem éreztem semmit. Mikor eszmélethez tértem akkor az olyan volt, mint mikor álomból felebredsz nyugodtan. Így visszagondolva rá hátborzongató emlék, de maga az esemény nem volt ijesztő

25f

2023. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Borzalmas érzés volt. Kétszer ájultam el.
2023. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
74%

Én többször is elájultam már. Lelassulnak, elhalkulnak a dolgok, fokozatosan kapcsol ki az agyad (gondolom attól, hogy nem kap elég vért). A szemeddel fekete-fehér képet látsz, a végén már villódzik is.

Én már megtanultam, hogy amikor ilyen helyzetbe kerülök, azonnal vízszintesbe kell kerülnöm. Úgy elkerülhető az ájulás.

2023. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Én még nem ájultam el, mert mindig lefeküdtem. Előtte gyengeség, hányinger, kék alapon fehér csillagok (de tényleg)
2023. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer ájultam el, többször voltam a határán. A legtöbbször akkor volt ez, amikor megjött és/vagy leesett a vércukrom. Elkezdett nagyon melegem lenni, verejtékeztem, tudtam, hogy baj lesz. Elkezdték belassulni a dolgok, fekete pöttyök a látótérben, szédülés. Amikor esek el az kb. ilyen lassított felvétel egy némafilmben, én ilyennek éltem meg. Lenyúztam a kezem, koppan a fejem. Gyorsan fel is pattantam (nem kellett volna ilyen hirtelen), senki nem látott. Para érzés volt nagyon. Utána még hánytam is.

Mai napig félelmem, hogy mégegyszer bekövetkezik. Bár ezután az eset után már sokkal tudatosabban figyeltem az előjelekre, a kiváltó okra és a megelőzésre, így tudtam mit kell csinálni, amikor megint meg akart történni.

2023. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem valami jó
2023. aug. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!