Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek keloidos sebe van, ha...

Akinek keloidos sebe van, ha megnyomod mondjuk körmöddel, akkor belilul?

Figyelt kérdés

Volt egy valami a lábamon, amit a bőrgyógyász kiégetett egy évvel ezelőtt. Kb egy hónapra rá visszamentem hozzá, hogy nekem valami nem stimmel, kb ugyanaz visszanőtt, ami előtte volt. Erre azt mondta, hogy az keloidos seb (sehol se volt soha keloidos sebem).


Ha neked van keloidos sebed, akkor ha megnyomod mondjuk körömmel, az belilul abban a vonalban? Mert nekem a régi puklim is ezt csinálta, meg most is ezt csinálja, de nem tudom, hogy ez normális, vagy nagyon nem így kellene legyen.



2023. aug. 16. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Keloidos seb nincs, keloidos heg van csak. Égetni nem érdemes, plasztikai sebészetre érdemes menni, államiban is van szakrendelés, és megfelelő irányú óvatos metszésekkel lehet eltüntetni, illetve van még más módszer is erre.
2023. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem vagyok meggyőződve, hogy az eredeti probléma elmúlt. Mert egy sötét barna kemény pukli a combomon nem normális, főleg, hogy előzménye nem volt (égetés előtt). A plasztikai sebészet meg nem mondja meg ha mondjuk rákos vagy valami.
2023. aug. 16. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:
A keloidos sebgyógyulás egy genetikai dolog. Egyébként a plasztikai sebészet is minden kimetszett mintát elküld szövettanra ugyanúgy. Semmit ilyesmit nem “vágnak le és dobnak ki”, minden megy a szövettanra. Általános sebészet ugyanúgy jó lehet, de a plasztikai sebész szakorvos jobban ért a keloidokhoz, vagy bármi is legyen az, segíteni fognak és megmondják mi az.
2023. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!