Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 17 vagyok és azt vettem észre...

17 vagyok és azt vettem észre hogy sokkal gyengébb vagyok mint kortársaim, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
minden nap csinálok valami viszonylag megterhelő tevékenységet pld fahordás, hasítás, kapálás, ásás, stb.. viszont ők ezek közül egyiket se csinálják olyan frekventáltan, mint én. Valamint naponta 3x eszek rendes, főtt ételt, és nagyon kevés szemét kaját eszek. Lehet, hogy későn érő vagyok? mivel még a szakállam, se a bajszom sem kezdett el nőni
2023. aug. 23. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A főtt ételekben néhány tápanyag nem optimális, különösen a C-vitamin hiányzik belőle. Itt a nyár,az ősz: fogyassz sok-sok nyers zöldséget, gyümölcsöt. Pl. nyers káposztát, sárgarépát, paradicsomot, paprikát, dinnyét, majd almát, stb.

17 évesen még nyugodtan lehetsz bajusz nélkül. Inkább a 20 év a forduló, vsz addig orvos sem foglalkozik azzal, hogy beálltak-e a hormonok. A fizikai tevékenység egyébként a tesztoszteron termelését segíti, szóval ne hagyd abba, sőt akár sportnak is tekintheted.

2023. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külsőleg látod így vagy miből állapítottad ezt meg? A fizikai munka legtöbbször nem olyan látványos, mint egy edzőtermi izom tömeg növelés. Ugyanakkor én azt látom a környezetemben, hogy a középkorú, de ilyen ház körüli munkában megedződött férfiak erősebbek, mint a kondis fiatalok. Biztos hogy van sportoló és sportoló között is különbség, egyáltalán nem akarom leírni a testépítő erőt sem, de a gyakori fizikai munka szerintem nagyon is erősít. Sok esetben alkati kérdés is, hogy valakin jobban vagy kevésbé látszik az erőnlét. A párom is az a tipikus paraszt gyerek volt. Gyerekkorától kaszálás, szénapakolás, favágás, ládák pakolása. Semmit nem sportolt az iskolai tesi órán kívül komolyan. Ehhez képest olyan lába van, mint egy élsportolónak. Futni meg nem tudna szerintem 5 kilométert.
2023. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.-nek, a főtt ételt nem arra értem, hogy mindent megfőzünk, hanem hogy nem kenyeret eszek szalámival és sajttal hanem rendes, sütőtt, főzött egészséges és tápanyagban gazdag kajákat, valamint eszek sok gyümölcsöt is, viszont egyáltalán nem eszek nyers zöldségeket.

2.-nak, külsőleg nincs baj, úgy nézek ki mint egy normális fiatal, csak látom és tapasztalom hogy a barátaim több erőt tudnak kifejteni, mint én, miközben még kicsit vékonyabbak is.

2023. aug. 23. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!