Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ugyanolyan...

Miért vagyok ugyanolyan kimerült 10 óra alvás után mint 5 óra alvás után?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon kimerült vagy, régóta tartó rossz (kevés, változó vagy éber) alvással. Sokan hiszik azt, hogy ha hétköznapokon 4-5 óra alvással elevickélnek másnapig, azt majd bepótolják szombaton és vasárnap 10-12 órákkal, de sajnos ez nem elég. Rendszeresen kell eleget aludni, nem innen-onnan elcsípni, aztán pótolgatni.
2023. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de nekem nyári szünet volt tehát nem kellett korán kelnem, mégse volt egy olyan nap sem amikor kipihenten ébredtem
2023. szept. 11. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Talán gond van az alvásminőségeddel, pl. apnoéd van. Kérdezz meg valakit, horkolsz-e. Ha igen, akkor ki kell vizsgálni.


Lehet, hogy túl világos szobában alszol. Túl későn fekszel le, így reggel a zajok vagy fények felébresztenek. Esetleg túl sokat nézel kék fényt este, emiatt nem alszol jól.


És lehet, hogy simán rossz alvási fázisban ébredsz fel. Ezt telefonos szoftverekkel valamennyire meg tudod figyelni.

2023. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is fáradt lennék 2x5 óra alvás után is, sőt.
2023. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert kb. 1,5 órás ciklusokban megy a REM-fázisú alvás, spontán felébredéssel. Vagyis jobb, "kipihentebb" közérzettel ébredsz, ha 5h helyett 4,5h v. 6h alszol, ill. 8h helyett 7,5h v. 9h.

A vekker az alvászavarok stimulátora.

2023. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!