Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Javítható 21 évesen, ha...

Javítható 21 évesen, ha minimálisan púpos vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, mivel tudnám eltüntetni, és javítani a testtartásom.


Amikre gondoltam:


1. Ortopédia

2. Súlyzós edzés, amivel edzeném a hátam, így ha javul a testtartásom, lesz ami megtartja azt. Vállaimat szintén. (Félő, hogy így rosszabb lesz)


Amiket semmiképp nem szeretnék, mert be vagyok szarva tőle:


1. Csontkovács

2. Esetleg műtét


2023. okt. 21. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ortopédia és gyógytornász. Az egyik megmondja mi a gond,a másik meg segít megtanulni a helyes tartással végzett gyakorlatokat, amit aztán otthon is csinálhatsz. Eljárhatsz úszni is. Jóga és társasjavító tornák vannak neten is, de szerencsés, ha egy orvos megmodja, hogy melyik izmokat kell erősíteni. A csontkovács bár látványos és gyors eredményt hoz, de mivel nincs meg a tartó izomzat, hamar el is múlik az eredménye.
2023. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Plusz a csontkovácsnál nagy a sérülésveszély. Ortopédia jó ötlet, kérdezd meg, hogy gyógytornára be tudnak-e utalni (olcsóbb).


Nem valószínű, hogy műtét kelljen. A konzervatív megoldásokat szokták előtérbe helyezni, amíg lehet.

2023. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A csoportos gyógytorna kb olyan, mint egy nyugdíjas tesi óra. Én azért nem hajtanék az olcsó megoldásra, mert egy maszek gyógytornász egy alkalommal is többet foglalkozik veled, mint a csoportoson 10 alkalommal. Mindkettőn voltam , mondjuk a tb alapú régen ingyenes volt, de csalódás. A maszek meg félórát foglalkozott velem, írt egy sor gyakorlatot, aztán félévente meglátogatom, hogy nézzen rám, fejlődtem e valamerre.
2023. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso irja.

A sulyzos edzessel, foleg a nem megfelelovel ronthatsz is. Ha pl a csiponel levo izmokat jobban edzed mint a hasat, a combhajlitot es a valakat akkor meg jobban el is gorbulhetsz kert az izmok iranyaba eltorzul a tartas.

Csakis gyogytornaszt hallgass. Segit a helyes tarzasban es abban is hogy pont melyik izmokat es pont hogyan erositsd

2023. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!