Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért csak pár óráig hat a...

Miért csak pár óráig hat a Tramadol?

Figyelt kérdés
Erős gerinc fájdalomra 2 X 1 Tramadolt írtak fel. Vagyis reggel és este kell be vennem egy - egy szem tramadolt. Csak hogy ilyenkor kora délután már el kezd megint fájni a gerincem. Estig viszont nem bírom ki, mert annyira fáj. Viszont a házi orvos ennél több tramadolt nem ír fel. A fájdalmtól alig tudok ülni is. Most mi tévő legyek? És ez már legalább 3 hónapja igy megy. És a fájdalmat egyre nehezebben türőm.

2023. okt. 24. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Hat hozzaszokott a szervezet, ket ut van.


a, Szakorvoshoz (nem tudom beutalo kell, de gondolom ortopedia vagy traumatologia, esetleg neurologia) vissza es modosit gyogyszer


b, maganba elmesz valamelyikhez amelyikhez leghamarabb kapsz idopontot


c, tobbet veszel be, de az a baj ezzel, hogy ugyanide jutsz, es nehezebb lesz leszokni rola es fajdalmasabb joval, brutalisan lelkileg es fizikailag.


Hazi orvos az hazi orvos, nem szakorvos. Neki csak egy papirt adtak (orvosi javaslatra irhat fel xy gyogyszert szakorvos altal kiallitva) valoszinuleg, es fogalma sincs lehet, hogy mit kezdjen veled. De ugy latszik nem is erdekli mert akkor mar elkuldott volna valahova.


Szoval en a helyedben kernek mind a harom szakteruletre beutalot, hogy minel hamarabb kapj idopontot, mert mindegyik felirhat gyogyszert. Mert a varolista nem kicsi. Borgyogyaszatra 2024 kozepere kaptam idopontot. Szemeszorvoshoz szinten 2024 szeptember kornyeke, mondtam koszonom viszonthallasra.


Mentem maganba, mar aznap szerencsere volt idopont az utso oraban, szakorvoshoz, nagyon rendesek voltak es minden.


Mast nem nagyon tudok elkepzelni hogy tehetsz vagy lehet tenni.

2023. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Mert a lehető legkevesebbet kell szedni, függőséget okoz. A Cataflam is olyan, hogy max. 4 órán át hat.
2023. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon rövid ideig hat és erős függőséget okoz
2023. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszírónak. Az általad le írt a és b opciók nem megoldások! Mert annyira fáj a gerincem, hogy az ajtóig is alig birok ki menni. És igen eredetileg nem a házi orvos írta fel. Hanem még a kórházban írták fel. Még a nyáron, és a korházi záró jelentésen volt rajta mint további terápiaként a 2 X 1 Tramadol.
2023. okt. 24. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert rövid a hatóideje. Mond el ezt így az egészet a dokinak aki írja, meg azt is mondhatod hogy egyre kevésbé hat, és hogy írjon helyette fentanyl tapaszt (azzal elleszel).
jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ösnek! De a fentanyl tapaszt azt csak rákosoknak írják fel. Legalábbis ez idáig úgy tudtam! Csak hogy én meg nem vagyok rákos! Szerencsére! Igy viszont meg nem biztos hogy felírják a fentanyl tapaszt. És egy tapasszal mire menék? Hiszen nekem a gerincemre kel a Tramadol. Ami mára szinte hatástalan.
jan. 21. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Felírhatják neked is, igazából orvoson múlik. Arra jó hogy egész nap szép lassan szívódik fel, és így folyamatos a hatása. A tramadol azért nem hat mert erősödött a toleranciád vele szemben. Ez egy plusz ok hogy erősebbet írjanak ami még hatásos (a fentanyl pl biztosan ilyen). Szóval a helyedben megpróbálnám. Van rá esélyed hogy felírják. Nem csak rákosoknak írják.
jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!