Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak,hogy tudjak aludni?

Mit csináljak,hogy tudjak aludni?

Figyelt kérdés
Nem tudok aludni,akármilyen fáradt vagyok. Már nagyon unom,semmi sem segít. Mi lehet a megoldás erre?

nov. 11. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Feszült vagy, jár az agyad pihenés helyett, vagy inkább csak nem érzed magad álmosnak?

Mit csinálsz napközben? Dolgozol?

Mennyi stressz ér?

Szoktál valamit mozogni, sportolni?

nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A számítógép, telefon, tévé fénye biztos, hogy nem segít, sőt. Ez a fénytípus kifezetten rontja a természetes álmosságot.


Sportolj sokat napközben.

Igyál eleget, persze tiszta vizet, az energiaital felejtős

Este inkább olvass, főleg ha éjjel felébrednél, de könyvet, ne telefont, számítógépet.


Relaxálj, meditálj


Legyen rendszeres életmódod.

nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:14 hozzászóló vagyok, további javaslataim:


Lehetőleg legkésőbb 23 óra előtt feküdj le aludni, mert a minőségi alvás általában 23 után történik.


Egyeseknek beválik a levendula illóolaj nyakra, csuklóra stb. kenve pár csepp.


A kóla, tea (kivéve gyógytea) kávé és egyéb hasonlók szintén felejtősek.


Este már csak könnyű ételt egyél, ne akkor habzsolj gombát, bablevest, stb., mert alvás közben lelassul az anyagcsere, nem szerencsés amúgy is nehezen emészthető ételekkel terhelni a gyomrot.


Akkor is feküdj le, ha nem vagy álmos, legyen rendszeres az életmód. És akkor se kelj fel, ha nem tudsz aludni. Kivétel persze a vécé, stb. de ne menj tenni-venni ezt-azt.


Esetleg írj naplót, hogy a gondolataidat összegezd, lezárd a napod, talán ez is segíthet.

nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kéne tudni részleteket.


Én úgy szoktam, hogy ha fél óra alatt nem alszom el, akkor olvasok egy kicsit, 20 percet mondjuk. Ha csak fekszem az ágyban órákig, akkor egyre de jobban felidegesítem magam, és annál kevésbé fog menni az alvás.


Másik módszer hogy fekszel csukott szemmel, nyugodt próbálsz maradni és az agyaddal koncentrálsz arra, hogy ne aludj el. Na, ez például általában alváshoz vezet.

nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy elalvás elött relaxálni vagy meditálni kell, ellazítani az izmokat, elmét, stb. és máris közelebb vagy az alváshoz. Még nem alvás, de mégis. De aztán ha véletlenül belealszol a relaxálásba, akkor azért ne tegyél magadnak miatta szemrehányást!
nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!