Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha fekszek az ágyban és fel...

Ha fekszek az ágyban és fel kelek, ilyen szorító érzés kap el s olyankor vagy nagyon dobog a szívem vagy lassan de erőteljesen, mi ez. Valami probléma lehet?

Figyelt kérdés
nov. 16. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

95% stressz. 5% valami mas - hacsak nem vagy idos (az ilyen kardiovascularis a legtobb, vagy hasonlo). Es komolyan irom, nem vicc.


A legtobb szorongasos erre panaszkodik, sot, meg panikolni kezdhet es kihivjak a mentot ra mert azt mondja szur a szive es azt hiszik szivrohamot fog kapni. Van ilyen ismeros. De a klinikai depressziosok, OCD, bipolar I (foleg II nem igazan) pszichotikus hatas alatt elkepzelhetni magarol az ilyet, generalizalt szorongasosak is, es a lista mehet tovabb kb. majdnem az egesz pszichiatriai diagnozison at nagyreszt amelyik panikolhat es ami a leggyakoribb itthon - deilirium tremens peldaul, ott is megvonoban mivel nincs tobb alkohol bepanikol a szervezet (ez egy bonyolult de egyszerre szimpla folyamat, hogy miert, de hosszu lenne leirni, ha akarja valaki leirom).


En is igy voltam, eveken at, un. palpitatioim voltak. egyet kihagyott, aztan egy nagyot dobbant de ugy hogy kb a hasamban ereztem meg mindenhol. Valamikor ez tobbszor egy nap. Minden vervetel, EKG, holter rendben volt. Tehat pszichoszomatikus, ezt kideritettek a standard kivizsgalassal a sima haziorvos - 2 het xanax 0.5mg, tudom idegmereg meg satan leszel tole, de kiderult valoban, hogy pszichoszomatikus (azaz ideges vagyok es annak a fizikai megvalosulasa nalam ez (is)), ami valoszinuleg nalad.


Tedd meg a kort ha tudod gyorsan, ha tudod lassan, EKG, holter, vervetelek, cukor minden johet. Ha minden oke vagy minimalis elteres van amire a haziorv. meg szakorv. is mondja hogy ez az elteres nem problema. Akkor pszichoszomatikus. 2 irany: pszichologus vagy pszichiater. Meta-analizisek statisztikailag kimutattak, hogy mind a ketto ugyanolyan hatasos, es a legmeglepobb, hogy a kombinalt pszichologiai+farmakologiai kombinacio kevesbe hatasos mint a pszichologiai terapias kezeles, de csak marginalisan (minimialisan)


Nem tudjak pontosan, hogy melyik a jobb meg ma sem. Valakinek PTSD-je van, valakinek schizophreniaja. Valakinek sulyos rekurrens klinikai depresszioja van valakinek disthymia. Valakinek ADHD valakinek ADD valakinek narkolepszia. Narkolepszian peldaul egyedul a gyogyszer segit, ahogy az ADHD-n is. disthymian mar lehet akar ez akar az. Ez a psyhic disfunctio minosegetol fugg. PTSD-re a terapia jobb volt mint a gyogyszeres kezeles.


A pszichiatria egy nagyon nem ismert terulet, ahogy a neurologia is. A kettot egybe is kotheted (legtobb esetben).

nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 éve vannak ilyen olyan tüneteim amiket te is leírtál , hogy kihagy a szív meg stb.. voltam orvosoknál sosem talált egyik sem semmit, van amikor teljesen jól vagyok van amikor egésznap érzek valamit… mondták már menjek el pszichiáterhez vagy pszichológushoz de még nem vettem rá magam.. 22 éves vagyok
nov. 16. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat mi legyen akkor.
nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pedig akkor megvan a válaszod, ennél többet mi sem tudunk.
nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pánikroham...
nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!