Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikrohamom volt?

Pánikrohamom volt?

Figyelt kérdés

Pár napja úgy keltem fel, hogy nem kapok levegőt, fulladok, és szorított a mellkasom.

A mentális egészségem nem valami jó (hallottam hogy ez is kiválthatja.)

És az nap nagyon rosszul éreztem magam, és be is következett a probléma.

Családba nincs pánikbeteg, így fogalmam sincs hogy ez az lehetett-e.

Válaszokat előre is köszönöm!


nov. 26. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
elmúlt?
nov. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A differenciáldiagnózishoz pár kérdés (privátban is kereshetsz): mennyi idős vagy? Van valamilyen alapbetegséged, vagy szedsz valami gyógyszert rendszeresen? A nehezlegzes belegzes, vagy kilegzes során jelentkezett? Voltak kísérőtünetek(verejték, mellkasi fájdalom, ájulás, stb.)? Mennyi idő alatt oldódott, és minek a hatására (gondolat, valaki megjelent az ajtóban, spontán). Ha ezeket elmondod, közelebb kerülhetünk a megoldáshoz, de azért életkortól függetlenül a szervi (organikus) okokat ki kell zárni, nyilván nem lehet csak a távolból diagnosztizálni. Én orvos vagyok, ilyen formában tudok segíteni, és ajánlani is tudok olyan kollégát, aki ezekben segít.

nov. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pánikrohamot úgy bizonyítják, hogy kizárják azokat a betegségeket amik ilyen tüneteket okoznak. De igen okozhatja pánik, de ki kell zárni a szervi betegségeket elötte
nov. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma megint volt 2x.
dec. 3. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ma megint volt, ráadásul 2x is akkor menj el orvoshoz. Kapsz beutalót, kivizsgálják. Ha szomatikus (szervi) okai vannak a tüneteidnek, kezelik és jól leszel. Ha pszichoszomatikus okai vannak, akkor is kezelik pszichológus segítségével és jól leszel. Ne fogadj el minden jött ment embertől tanácsot és ne diagnosztizáld saját magad az internetről szerzett információk alapján. Irány az orvos és jobban leszel!
dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szédülés is van, illetve fejfajas is?
dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!