Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem sok két védőoltás egy nap...

Nem sok két védőoltás egy nap alatt? Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Ma kaptam encepur kullancs elleni oltást val vállba, illetve Vaxigrip tetra influenza elleni oltast. Ez így OK? Nem lesz bajom belőle?

nov. 28. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Kullancs elleni oltást bal vállba, influenza elleni jobb válba egyszerre.
nov. 28. 15:00
 2/5 Senior Séf ***** válasza:
68%
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Beadható egyszerre.
nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Lehet így adni. Nem lesz tőle bajod.
nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekeknek is adnak egyszerre többet. Lehet tudni, mit mivel szabad együtt beadni.
nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha halasztható, nem súlyos és nem a közeljövőben várható szövődmény/megbetegedés veszély indokol egyszerre kétfajta oltást (pl. tisztázatlan veszettségi státuszú kutya harapás nagy sebzéssel, mely egyszerre igényel Tetanolt, adott esetben TETIG-et is+Rabivaxot mindenképp, így tehát a külön-külön is életveszélyes/fatalis megbetegedés veszélye miatt be kell adni mindkettőt), akkor én 5-7 nap elteltével szoktam adni, ne kelljen már odaverni az immunrendszernek.

“Nagy baj” nem lesz belőle, csak az egyébként is előforduló általános oltási reakciók súlyosabb formában jelennek/jelenhetnek meg.

Itt pl. a Vaxigripet nyugodtan lehetett vna 1 hét múlva adni…

dec. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!