Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért pisilek nagyon - nagyon...

Miért pisilek nagyon - nagyon sokszor sokat?

Figyelt kérdés

Három éve fennáll a következő:

Éjjel legalább 2-3 alkalommal fel kell kelnem pisilni, de volt már olyan is, hogy 5 alkalommal kellett.

Reggel szinte görcsölök, annyira kell. Azután fél órával megint kell, és ez így megy EGÉSZ ÁLDOTT NAP.

Vannak kivételek, amikor 1,5 órán át kibírom, ez kb napi 2 alkalommal előfordul. Legalább 18-20 alkalommal pisilek naponta.

Műanyag pohárban lemértem, akármilyen hülyeségnek is tűnik, de tudni akartam, hogy mennyi jön ilyenkor. Fél liter, néha kevesebb, néha több.


Tavalyelőtt elmentem cukorterhelésre, és biztos voltam benne, hogy az vagyok, vagy legalább ir-es. De nem.

Ezért elmentem ultrahangra is, endokrinológiára is, de minden rendben volt. Vérvételre azóta is járok fél évente, hátha találnak valamit.

Más tünetem nincs. Napi 2,5 liter vizet iszom. Többször keveset, mert néha száraz a szám, de nem vészesen.


Az is eszembe jutott, hogy lehet nincs szervi bajom, hanem valami lelki oka lehet, de én nem gondolom, hogy amiatt lenne, csak már mindent kizártam, így az maradt.


Amit nagyon furcsállok: hétvégéken szoktam iszogatni, és olyankor nem kell annyit pisilnem, pedig iszok mellé vizet, de olyankor normálisra csökken a wcre járkálás. Éjszakát végigalszom, így hiába mondják hogy zavarja az alvást az alkohol, (nyilván egyetértek vele) de az én alvásminőségemet a wcre járkálás rontja rendesen. Volt, hogy 2 napig iszogattam (nem túl sokat, kb 1 liter bort meg 5 sört ittam egy hétvége alatt, mert szülinapom volt) és egész nap nyugton tudtam maradni, tudtam nézni egy filmet anélkül, hogy 3-4 alkalommal meg kelljen állítani.

Na most az alkohol engem letompít és megnyugtat, ezért gondoltam, hogy lehet tényleg lelki oka van a folytonos vizelési ingernek. Tudom azt is, hogy vízvisszatartást is eredményez, így nem vagyok 100%osan biztos az előző állításomban.


Tuti nem jó a vesémnek, hogy ennyit rohangálok klotyóra, és kivétel nélkül mindig átlátszó a vizeletem, kivéve amikor hétvégén iszok.


Mi bajom lehet? Annyiszor megjártam a dokikat, hogy már nincs mit vizsgálni, így is hipochondernek néznek.


dec. 11. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Cukorbetegség
dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy folyamatosan szorongsz.
dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# De ha a cukorterhelésen is jó lett az eredmény, akkor hogyan lehetnék az? Illetve semmilyen más tünetem nem jött elő. Nem akarom elhinni, hogy ennyire lappangana.


2# Nem tudom. :D

dec. 11. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
gyanús, hogy nagyobb a veséd az átlagosnál! lány vagy? életkorod?
dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

22 éves lány vagyok.

Kizárt dolog amit írsz…

dec. 12. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy hugyhólyag/hasüreg vizsgálatra mennék el még. Lehet valami jóindulatú cysta, vagy valami nőtt benne, és foglalja a teret. Így kevesebb a térfogata. Kevés vizelet is megtölti, és vizelési ingert okoz. Vagy mellette nőtt valami, ami nyomja. Valami miatt csökkent a vizelet rendelkezésére álló térfogat.
dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Elképzelhető. Mit csinál a doki, mivel vizsgálja ezt meg?
dec. 20. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!