Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi lehet a baj?

Szerintetek mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Több mint 10 évig vàltott műszakban dolgoztam nappal,éjszaka 12 óràban. Tavaly júniustól idén szeptemberig viszont csak napi 8 óràban dolgoztam. Most októbertől munkahely váltás volt és ismét jött a vàltott műszak megint éjszaka nappal szintén 12 óràban. Nincs bajom az éjszakàval mert fent bírok lenni és utàna ha hazajövök még reggel is tudok aludni de az éjszakai alvás nehezen megy.fent vagyok éjfél egy óràig is de mostanában màr ott tartok hogy ha szabadnapos vagyok nem bírok felkelni csak aludnék van amikor délelőtt 10-11 ig és nincs belőlem semmi. Kicsit bànt a dolog mert otthon is van azért dolgom mindig de màr a szabadnapjaim is úgymond odavannak mert àtalszom a délelőttöt. Kimerültség lenne a baj vagy mi lehet a probléma? 35 évesen azért bosszantó hogy mint ha csak fél ember lennék mert semmit nem tudok így csinàlni a szabadnapomon. Sokszor màr csak azt veszem észre hogy reggel hazajövök a munkàból és mire felkelek màr délután 3 óra elmúlt és csak alszok meg dolgozok mint egy robot. Régebben azért főleg nyàron vagy tavasszal amikor hosszabbak a napok még tudtam is itthon tevékenykedni de most semmit csak az alvàs.
2023. dec. 22. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Önmagában a váltott éjjeli/nappali műszak nem egészséges, meg a 12 órás műszakok se. Ez tény.


Azonban én magamon tapasztalom, hogyha így hozzászokok ahhoz, hogy éjjel sokáig fent maradok (kb. 3 óráig), hozzászokok a délig alváshoz, akkor utána nehéz visszaszokni a korábbi fekvés-kelés normális ritmusára (3-4 nap is lehet), pedig még csak gyerek vagyok (egyetemista), tehát ez nem kor függvénye. Így télen meg aztán hatványozottan igaz a kimerültség (akkor is felébredek délben, ha csak 4-kor feküdtem le).


Kérdező: a váltott műszak miatt sajnos ez a dolog fent fog állni, amíg váltott műszakban dolgozol.

2023. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!